Shpallen fituesit e trembëdhjetë çmimeve të fotografisë në iPhone

Kamerat që kemi në pajisjet tona kanë evoluar me një shpejtësi marramendëse. Cilësia e sensorëve dhe lenteve bën të mundur që përdoruesit amatorë të bëjnë imazhe të pabesueshme. Për më tepër, shumë përdorues tashmë preferojnë të kenë një aparat fotografik më të fuqishëm në celularin e tyre në vend që të blejnë një aparat fotografik të jashtëm. Një konkurs ndërkombëtar i quajtur Çmimet për Fotografi të iPhone (IPPAWARDS) e cila filloi udhëtimin e saj në 2007. Disa orë më parë, imazhet fituese të edicionit të trembëdhjetë u botuan si në kategorinë e përgjithshme, ashtu edhe në 19 nënkategoritë që ka konkursi.

Këta janë fituesit e çmimeve të 13-të të fotografisë me iPhone

Sot, ne shpallim me krenari fituesit e Çmimeve të Fotografi të iPhone 2020 (IPPAWARDS). Këtë vit shfaqja e 13-të vjetore e çmimeve festohet me paraqitje nga mijëra fotografë nga e gjithë bota. Dhjetëra fotografi fituese pasqyrojnë vizione të fuqishme të botës, nga peizazhe të gjera në një pemë të vetme, nga rrugët e qytetit te shkretimi në distancë, nga puna dhe vështirësitë në një moment privat në diell.

Nga selia zyrtare e iPhone Photography Awards në New York, juria dhe ekipi pas konkursit kanë njoftuar fituesit e të gjitha kategorive. Midis tyre janë imazhet e kapura me një iPhone 6, një pajisje që është larg nga fituesit e tjerë që përdorën një iPhone X dhe një XS Max. Kjo është arsyeja pse juria vlerëson jo vetëm terminalin me të cilin kapen imazhet, por edhe teknikën, përbërjen dhe dritat. Këta janë fituesit e këtij edicioni të trembëdhjetë:

  • bhalotia e zbehtë, Mbretëria e Bashkuar: Fitues i Çmimit të Madh. Fotografi i vitit. Djem fluturues. Vendndodhja: Banaras, Indi. Shkrepur në iPhone.
  • Artyom Baryshau, Bjellorusi: Vendi i Parë, Fotografi i Vitit. Pa mure. Vendndodhja: India. Shkrepur në iPhone 6
  • Geli Zhao, Kinë. Vendi i 2-të, Fotografi i Vitit. Vendndodhja Chengdu, Sichuan. Pa titull. Kapur në iPhone XS Max
  • Saif Hussain, Irak: Vendi i 3-të, Fotografi i Vitit. Sheik i rinisë. Vendndodhja: Bagdad, Irak. Shkrepur në iPhone X

Imazhet fituese në pjesën tjetër të nënkategorive mund të konsultohen në Uebfaqja zyrtare e IPPAWARDS në seksionin 'Galeria e fituesve'. Përveç kësaj, duhet të mbahet mend se secili prej fituesve të nënkategorive merr një shufër ari, fjalë për fjalë, e nenexhikut ari privat më të njohur në botë. botë. Në vend të kësaj, ata që përfundojnë i dyti dhe i treti në këto nënkategori do të fitojnë një shirit platin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.