Shqyrtimet e para të HomePod mini tashmë shfaqen

mini pod në shtëpi

Apple ka në plan të dorëzojë njësitë e para të HomePod mini tek përdoruesit që kanë vendosur tashmë porosinë e tyre që nga 16 nëntori. Por siç ndodh gjithnjë, ka disa autorë shkrimesh "të lidhur" që tashmë e kanë marrë atë (jo çështja jonë) dhe kanë filluar të botojnë përshtypjet e tyre të para.

Pesë të parët që kanë shkruar tashmë për ato që kanë parë (dhe dëgjuar) për pajisjen e re kanë rënë dakord: një dizajn shumë i bukur dhe një tingull spektakolar për madhësinë e tij. Le të shohim se çfarë tjetër ata kanë thënë.

Siç tashmë Ne bëmë disa ditë më parë me iPhone 12 mini, zbuluam se disa shkrimtarë amerikanë të mediave tashmë kanë marrë të riun mini pod në shtëpi para se të mbërrijnë dërgesat e para të planifikuara për 16 nëntor, dhe ne do të përmbledhim atë që ata mendojnë për vëllain e vogël të Apple's HomePod.

Pesë mendime të ndryshme të HomePod mini

Ngrohës Brian de TechCrunch shkruan se mini Euro HomePod 99 Euro ofron tingull "jashtëzakonisht të madh" për madhësinë dhe çmimin e tij. Rishikimi vlerëson posaçërisht tingullin 360 gradë.

Ai mendon se ndërsa Amazon ka kaluar në një altoparlant përpara për Echo të ri, Apple vazhdon të përqendrohet në tingullin 360 gradë. Ai thotë se ka përdorur një ton altoparlantësh të ndryshëm inteligjentë dhe është vërtet i impresionuar me tingullin që kompania ka mundur të krijojë me një pajisje 3,3 inç.

En Engadget, Nathan Ingraham Ai gjithashtu vlerëson cilësinë e zërit të HomePod mini, për të qenë një altoparlant i vogël. Ai mendon se tingëllon mjaft mirë, për sa kohë që mbahet në një dhomë të vogël. Mos harroni se është një folës i vogël dhe nuk mund të arrihen mrekulli.

Mini iPhone HomePod

Integrimi i tij me ekosistemin Apple dhe çmimi i ulët padyshim që do të luajë në favor të tij.

A Dan seifert de Prag, nuk e bind vetëm atë. Ju mendoni se HomePod mini nuk tingëllon aq mirë sa altoparlantët e tjerë konkurrues me çmim të ngjashëm. Thotë se nuk i përmbahet cilësisë së zërit të altoparlantëve në të njëjtën gamë, siç janë Echo dhe Nest Audio.

Todd Haselton shpjegoni në CNBC që Apple dëshiron të kompensojë terrenin e humbur kundër Amazon Echo dhe do ta provojë atë me HomePod mini. Ai vlerëson se sa mirë është i integruar në ekosistemin Apple, duke e menaxhuar atë me iPhone-in e tij.

En CNET, Çmimi Molly Ai mendon se ky altoparlant i ri i Apple do të shitet si hotcakes. Sidomos për njerëzit që janë mësuar të bashkëveprojnë me Siri. Me një çmim kaq të arsyeshëm, çdo adhurues i mollës së kafshuar me siguri do të marrë një të tillë.

Nicole nguyen shkruaj ne Wall Street Journal që HomePod mini bashkohet me betejën midis Nest Audio dhe Amazon Echo. Tre altoparlantë inteligjentë me një çmim shumë të ngjashëm. I fundit që mbërrin ka avantazhin e ekosistemit Apple.

Me pak fjalë, pothuajse të gjithë mendojnë se tingulli i HomePod mini është spektakolar, duke marrë parasysh dimensionet e tij. Pa dyshim, në tregun e altoparlantëve inteligjentë, Amazon dhe Google janë liderët. Por HomePod i ri ka në favor të mollës së vogël që shtypet në ekran në bazë. Çmimi i tij i ulët do të bëjë që legjioni i tifozëve të Apple të shkojë pas tij pa dyshim. Do të jetë një dhuratë e mirë për këto Krishtlindje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.