Si të përditësoni një iPad në versionin më të fundit

Ipad proDëshironi të përditësoni një iPad në versionin më të fundit? Produktet e Apple janë të preferuarat e shumë njerëzve sepse janë një markë e njohur dhe shumë e përzgjedhur. Falë përditësimeve të vazhdueshme, pajisjet e tij arrijnë të qëndrojnë në krye të teknologjisë. Nëse nuk dini si të përditësoni iPad-in tuaj, atëherë ne do t'ju mësojmë se si ta bëni këtë në mënyrë që të mund ta shpëtoni pajisjen nga harresa. Ju jeni gati?

Hapat për të përditësuar një iPad në versionin më të fundit

Ka dy mënyra për të përditësuar një iPad në versionin më të fundit. Njëra është nëpërmjet një lidhjeje me valë, në këtë rast WiFi, dhe tjetra është duke përdorur kompjuterin. Nëse dëshironi ta bëni atë me valë, duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm:

 1. Sigurohuni që iPad të jetë i lidhur me rrjetin WiFi.
 2. Shko te seksioni i “settings".
 3. Zgjidh në "i përgjithshëm".
 4. Nëse disponohet një përditësim, një ikonë alarmi do të shfaqet pranë "Përditësimi i softuerit“. Trokit për të vazhduar.
 5. Tjetra, trokitni lehtë mbi opsionin "Instaloni tani” për të nisur instalimin.
 6. Do t'ju duhet të vendosni kodin tuaj të hyrjes.
 7. Pasi të keni hyrë, si vijon është Pranoni termat dhe kushtet për të nisur shkarkimin.

Prisni disa minuta që procesi të përfundojë dhe kur të përfundojë, do të përditësoni iPad-in tuaj në versionin më të fundit.

tani, nëse dëshironi ta përditësoni duke përdorur një kompjuter, ajo që duhet të bëni është si më poshtë:

 1. Lidhni iPad me kompjuterin dhe prisni që ai të njihet nga ekipi.
 2. Futni pajisjen e njohur dhe kërkoni opsionin "konfigurimi i pergjithshem".
 3. Kërkoni nëse ka një përditësim të disponueshëm dhe nëse po, klikoni në "shkarkoni dhe përditësoni".

Procesi do të marrë disa minuta për të përfunduar dhe në fund, ju do ta keni iPad-in tuaj të përditësuar në versionin më të fundit dhe gati për t'u përdorur.

Rekomandime kur përditësoni një iPad në versionin më të fundit

përditësoni një iPad në versionin më të funditPara se të përditësoni softuerin e iPad-it tuaj, mbani parasysh aspektet e mëposhtme që do të shihni më poshtë, në mënyrë që të shmangni që pajisja të paraqesë ndonjë lloj problemi ose gabimi.

 • Verifikoni që një përditësim është i disponueshëm: Gjëja e parë që duhet të bëni është të siguroheni që ekziston vërtet një përditësim i disponueshëm. Për ta ditur këtë, duhet të shkoni te "Cilësimet e përgjithshme" dhe të klikoni "kontrolloni për përditësime". Në këtë mënyrë ju do të dini nëse një përditësim është i disponueshëm dhe mund ta shkarkoni.
 • Sigurohuni që iPad të mos jetë aq i vjetër: Nëse iPad juaj është i një modeli shumë të vjetër, është mirë të mos e përditësoni, pasi kjo mund të ndikojë ndjeshëm në performancën e tabletit.
 • Bëni një kopje rezervë: Përpara se të kryeni një përditësim, rekomandohet që të bëni një kopje rezervë. Kështu, nëse disa informacione humbasin gjatë përditësimit të sistemit operativ, mund ta rikuperoni atë.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.