Si të shmangni shtimin në grupet WhatsApp pa lejen tuaj

WhatsApp është vazhdimisht në rritje, duke ofruar më shumë aftësi dhe më të mira, dhe megjithëse të gjithë kemi ndërmarrë zhdukjen e WhatsApp me ardhjen e Facebook në krye, duket se plaku i mirë Mark Zuckerberg po respekton këtë aplikacion dhe përdoruesit e tij. Sido që të jetë, ne jemi këtu për të diskutuar lajmet e fundit. Tani WhatsApp ju lejon të shmangni shtimin në grupet WhatsApp pa lejen tuaj, ne do t'ju tregojmë se si. Edhe një herë në iPhone News ne ju sjellim manualet më të thjeshtë për t'u përdorur në mënyrë që të mund të përfitoni sa më shumë nga iPhone-i juaj dhe më shumë, mos e humbni.

WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Së shpejti do të jeni në gjendje të shihni rimorkiot e Netflix direkt në WhatsApp

Gjëja e parë është të tregojmë se duhet të ekzekutojmë versionin më të fundit të disponueshëm në App Store iOS të WhatsApp, flasim për versionin 2.19.110.20 ose më e lartë. Përdorni funksionin Haptic Touch ose 3D Touch në ikonën e App Store dhe klikoni mbi «Përditësime» për të kontrolluar nëse në të vërtetë keni apo jo një azhurnim në pritje të WhatsApp. Nëse jo, ne tashmë kemi gjithçka që ju nevojitet për të filluar.

 1. Hapni aplikacionin WhatsApp
 2. Klikoni në ikonën e ingranazhit në këndin e poshtëm të djathtë për të shkuar te konfiguracion
 3. Brenda cilësimeve klikoni në llogari dhe hyni në seksion Intimitet
 4. zgjedh Grupet për të zgjedhur cilësimet

Ne kemi tre variante:

 • Të gjithë: Të gjithë mund të na shtojnë në grupet WhatsApp pa përjashtim
 • Kontaktet e mia: Vetëm ata përdorues që i kemi në axhendën tonë
 • Kontaktet e mia përveç ...: Ky është opsioni që ne po kërkojmë, nëse zgjedhim të gjithë (në këndin e sipërm të djathtë), ne mund të parandalojmë që dikush të na sulmojë pa miratimin tonë, megjithatë, ata mund të na dërgojnë një mesazh privat me lidhjen dhe ne do ta pranojmë ose jo Ftesa

Kjo është sa lehtë mund të shmangni shtimin në një grup WhatsApp pa pëlqimin tuaj, Ju nuk keni më një justifikim për të shmangur grupin e baballarëve nga shkolla.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Al dijo

  Wrongshtë e gabuar ... qëllimisht

  Të jesh shtuar në një grup pa pëlqimin tënd nuk më duket etike, por është e qartë se whatsapp / facebook nuk është i interesuar të zbatojë këtë funksion të thjeshtë.

  Pse duhet të largohem nga një grup në të cilin nuk kam dashur kurrë të bëhem pjesë e tij?

  Gjëja më koherente do të ishte që kur ata donin të të shtonin në një grup, të merrje një ftesë që mund ta pranoje ose refuzoje, dhe që të mos u shtove në grup derisa ta pranoje ftesën. Kushdo që pëlqen menaxhimin e përdoruesit mund të luajë me pranimin / refuzimin automatik të ftesës bazuar në kontakte ... ose duke dashur të vendosë manualisht secilën ftesë.

  Unë personalisht preferoj të këshillohem ... por është vetëm mendimi im