Si të shikoni ngjarjen e Apple Silicon "Edhe një gjë" këtë pasdite

Edhe nje gje

Këtë pasdite në orën shtatë (me kohën Spanjolle) do të marrim pjesë në një ngjarje të re të Apple, rasti kryesor i fundit virtual i këtij viti. Dhe këtë herë u përqendrua në epokën e re të kompjuterëve Apple, Apple Silicon, bazuar në procesorët e tyre ARM në dëm të procesorëve aktualë Intel.

Nëse në fjalën e fundit të iPhone 12 nuk do të kishim asnjë befasi, pasi që praktikisht të gjitha informacionet e modeleve të reja të paraqitura në këtë ngjarje kishin dalë, e vërteta është se Ne dimë pak për lajmet që Apple do të na tregojë këtë pasdite. Kështu që do të duhet të ndiqet me kujdes. Le të shohim se si ta bëjmë atë.

Këtë pasdite në shtatë kohë Spanjolle, dikush në Cupertino (i cili e di nëse Cook vetë do të bëjë nderimet) do të dalë në lojë dhe ne do të shohim një kryesor të ri virtual të kompanisë. Do të jetë i fundit këtë vit (prandaj dhe emri i tij: «Edhe nje gje«) Dhe do të përqendrohet në epokën e re të kompjuterëve Apple, Apple Silicon.

Pak ka rrjedhur nga ajo që do të shohim në ngjarjen e sotme. Fillimi zyrtar i macOS Big Sur, kjo është e sigurt, dhe gjithashtu disa Mac tashmë me procesorin e tyre A14X, duke zëvendësuar arkitekturën e procesorëve Intel.

Nuk dihet saktësisht se cilët Mac do të zgjidhen për të filluar në këtë epokë të re. Ka spekulime me të reja MacBook Pro, një MacBook Air 13 inç dhe ndoshta një iMac. Dhe mbase kemi një surprizë si AirPods Studio ose AirTags, të cilat herët a vonë do të duhet të dalin në treg një ditë.

Pra, nëse jeni të interesuar ta ndiqni ngjarjen drejtpërdrejt këtë pasdite, le te shohim se si mund ta besh. Ju keni kanale të ndryshme kështu që nuk humbni "Një gjë më shumë".

Uebfaqja e Apple Events

Në faqen e internetit të Ngjarjet e Apple, mund ta shikoni ngjarjen drejtpërdrejt në një Mac, iPhone, iPad, PC ose ndonjë pajisje tjetër me një shfletues uebi. Uebfaqja e Apple Events punon me Safari, Chrome, Firefox dhe shfletues të tjerë të njohur.

Thjesht shkoni te www.apple.com/apple-events/ duke përdorur një shfletues uebi duke filluar nga XNUMX:XNUMX pasdite. Tani mund të vizitoni faqen për të shtuar një kujtesë ngjarjeje në kalendarin tuaj.

YouTube

Padyshim në platformën e ngjarjeve virtuale par ekselencë: YouTube. Nga çdo pajisje e përputhshme me YouTube mund të ndiqni ngjarjen nga kanal Zyrtar i Apple.

Nga aplikacioni Apple TV

Që nga WWDC qershorin e kaluar, ngjarjet virtuale të kompanisë gjithashtu mund të ndiqen përmes aplikacionit Apple TV. Hyni në aplikacionin Apple TV në kohën e fillimit të fjalës kryesore dhe aty mund ta shihni nuk ka problem

Kështu që nuk keni asnjë justifikim. Në një mënyrë apo në një tjetër, Apple ju jep mundësinë të ndiqni "Edhe një gjë" drejtpërdrejt. Dhe nëse nuk mundeni në atë kohë, Gjithmonë mund ta rimerrni atë të shtyrë në kanalin tuaj zyrtar në YouTube.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.