Si të shtoni kalendarin e plotë të Kupës së Botës 2018 në Rusi në iPhone ose iPad tuaj

Rusia 2018 World

Një nga ngjarjet më të parashikuara do të fillojë më 14 qershor: Kupa Botërore e Futbollit 2018. Këtë vit ai po mbahet në Rusi dhe, për këtë arsye, do të kemi disa javë të zëna. Sidomos nëse jeni një nga tifozët e sportit Rey. Tani, për të pasur gjithçka nën kontroll, është më mirë të keni të gjithë kalendarin të plotë. Dhe ku është më mirë ta marrim sesa në celularin ose tabletën tonë? Dhe në këtë rast specifik do të shkojmë shtoni të gjithë kalendarin e ndeshjeve të Kupës së Botës 2018 në Rusi në iPhone ose iPad tonë.

Për ta realizuar këtë, dhe falë një zbulimi nga i ShkarkoniBlog, ne duhet të fusim një nga bazat më të plota të kalendarit që ekziston: iCalShare. Aty do të gjejmë një kalendar të rëndësishëm që mund ta shtojmë në aplikacionin tonë Kalendari iOS. Sidoqoftë, kësaj here ne zgjedhim një që do të azhurnohet me secilën lojë të zhvilluar; domethënë, ndeshjet do të shtohen dhe vendet do të eliminohen nga gara kur përparojnë fazat. Me këtë tha, le të fillojmë me biznesin:

Kalendari Botëror 2018 iPhone iPad

Siç ju kemi thënë, gjëja e parë është të hyni në iCalShare. Edhe pse ne do ta bëjmë më të lehtë për ju dhe do t'ju lëmë lidhje direkte te kalendari që na intereson. Megjithatë, hapni lidhjen nga shfletuesi i pajisjes në të cilën dëshironi të shtoni kalendarin. Kalendari është krijuar nga Jayasurian Makkoth. Tani bëni sa vijon:

 • Hapni lidhjen nga iPhone ose iPad
 • Kur hyni në faqe, klikoni në butonin blu «Abonohuni» ose regjistrohuni në anglisht
 • IPhone ose iPad do t'ju pyesë nëse doni të pajtoheni te kalendari në fjalë. Hit «Abonohu»
 • Kalendari Botëror i Rusisë 2018 Rusia tani është shtuar në aplikacionin tuaj Calendar

Do të jetë koha për të hyrë në aplikacionin iPhone ose iPad dhe për të personalizuar emrin e Kalendarit dhe ngjyrën në të cilën dëshironi që ngjarjet të shfaqen në formën e takimeve. Gati, tani e tutje nuk do të humbni asnjë ndeshje të Kupës së Botës.

Shënim: nëse preferoni të keni një dokument PDF me të gjitha takimet dhe ta printoni për ta pasur pranë në tryezën tuaj të punës ose varur nga frigoriferi, këtu është dokumenti zyrtar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Andresito dijo

  Faleminderit shumë Ruben, unë me të vërtetë nuk e dija që kishte ato mundësi në kalendar, është shumë e dobishme për mua.