Sipas Barclays, iPad me një ekran OLED nuk do të dalë në treg deri në vitin 2022 më shpejt

Ne e kemi thënë atë në shumë raste, me lejen e iPhone 12 apo edhe AirPods Max, pajisja Apple e vitit 2020 ka qenë Mac me një procesor Apple Silicon. Kompjuterët që na bëjnë të harrojmë atë pretendim se Apple i pëlqen aq shumë kur thotë se iPad janë kompjuterët e rinj. Ata janë përmirësuar po, por një Mac M1 i bën gjërat të vështira për të. Për këtë, Apple tashmë do të mendojë për rinovimin e ardhshëm të iPad, ardhja e Shfaq OLED... Sigurisht, sipas Barclays do të duhet mos prisni asgjë më shumë dhe asgjë më pak se deri në vitin 2022. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet ...

Dhe lajmet për Barclays kanë një reputacion të caktuar, ishin pSë pari për të folur se Apple do të ndalojë përfshirjen e karikuesit për iPhone, ose ata që folën për ardhjen e Trone Tone në ekranin e iPhone 8, dhe eliminimin e minijack në iPhone 7. Tani, analistët e Barclays kanë pasur kontakte me furnizuesit e Apple, dhe jo, duket se iPad me Ekrani OLED nuk është në planet e Apple për 2021. Ata flasin për thashethemet që tregojnë për nisjen e një iPad Pro me ekran Mini-LED, dhe padyshim kalimi në OLED në një periudhë kaq të shkurtër kohe nuk do të kishte shumë kuptim. Sidomos duke pasur parasysh që thuhet se të dy teknologjitë do të arrinin vetëm në iPad Pro. Prandaj, do të flisnim për një iPad Pro me Mini LED në 2021, dhe ardhja e OLED në iPad edhe në 2022.

Duhet të mbahet mend se azhurnimi i fundit në sektorin iPad të Apple ishte në muajin Mars. Ishte atje që pamë një të vogël rinovimi i iPad Pro që kësaj here përfshiu një procesor A12Z BionicKjo na solli një përpunim më të mirë grafik dhe mundësinë e përdorimit të kamerës së re Super Wide Angle, dhe sensorit LiDAR. Një azhurnim që erdhi pas azhurnimit të madh në modelin iPad Pro në tetor 2018. A do të arrijnë ekranet OLED në iPad? Ata do të vijnë, por është e vërtetë që do të duhet të presim, teknologjia është atje, por unë supozoj se një kompani si Apple do të përpiqet ta bëjë atë tranzicion më ekonomik për markën dhe aktualisht një nga problemet e mëdha janë kostot të atyre ekraneve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   VICTOR dijo

  «Eliminimi i minijack në iPhone XS dhe XR» kontrolloni mirë këto të dhëna, ju lutem, iPhone im 7 nuk kishte më minijack !!

  1.    Karim Hmeidan dijo

   Keni të drejtë Viktor! Tani për tani është korrigjuar. Faleminderit që na lexove