Sipas Gurman, Apple Watch Series 8 do të ketë shumë veçori të reja në monitorimin e aktivitetit

Pak nga pak po ecim përpara në vitin, në këtë vit që prisnim të ishte një vit i qetë dhe që ka rezultuar i çmendur si vitet e mëparshme. Do të shohim se çfarë do të ndodhë në pjesën e mbetur të vitit 2022… Duke u rikthyer në botën e teknologjisë, si zakonisht, nuk reshtim së marrësh thashethemet për cilat do të jenë pajisjet e ardhshme të djemve nga Cupertino. Flitet për një Keynote të mundshme gjatë marsit të përqendruar në Mac dhe iPad të rinj, por thashethemet gjithashtu shkojnë përtej marsit dhe tashmë po përpiqen të hamendësojnë se çfarë do të na sjellë tjetri. Apple Watch Series 8, dhe duket se do të fokusohet në Aktivitet. Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet ...

El Thashethemet janë publikuar nga i njohuri Mark Gurman përmes Bloomberg. Sipas gamës tjetër të Apple Watch do të vijë për të përmirësuar monitorimin e aktivitetit tonë falë procesorëve më të shpejtë. Një kërcim brezash që pavarësisht se nuk ka një ndryshim të dizajnit, mund të jetë më i rëndësishmi në historinë e Apple Watch. Ai madje u kthye në rikuperoni thashethemet për Apple Watch sportive, të orientuar drejt sporteve ekstreme. Lidhur me sensorë të monitorimit të shëndetit, komenton se nuk do të ketë ndryshime të mëdha, sensori i temperaturës së trupit mund të jetë kandidati i këtij viti por duket se ende nuk është në planet e Apple.

Ne kemi folur tashmë për të shumë herë gjatë podcast-it, ne nuk mendojmë se Apple do të ndryshojë dizajnin e Apple Watch Series 8, në fund të vitit të kaluar bënë një ndryshim të vogël në përmasat e tij dhe pritet që të vazhdojnë me këtë dizajn edhe për të paktën një vit. E dini, të gjitha janë thashetheme, duhet ta merrni me piskatore dhe të prisni shtatorin për të marrë një konfirmim nga Cupertino.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.