Siri është tashmë një mik i Spotify: tani mund të kërkoni muzikën tuaj të preferuar

Pas një pritje të gjatë, dita më në fund erdhi. Spotify tashmë mbështet Siri, falë azhurnimit të tij të lëshuar sot. Nuk janë më vetëm Alexa dhe Google Home që mund të mburren me luajtjen e muzikës vetëm duke e kërkuar atë me zë të lartë. Siri shton në karrocë dhe tani mund t'ju kërkojmë të luani një këngë specifike, një album specifik ose çdo lloj muzike që Spotify ka në serverat e saj. Lajm i madh.

Spotify sapo ka lëshuar versionin e tij 8.5.26, dhe në shënimin e tij të azhurnimit shpjegon se është tashmë i pajtueshëm me Siri në iOS 13. Tashmë mund t'ju kërkojmë ndonjë këngë apo album specifik. Nëse ju kërkojmë vetëm ta bëni këtë, Siri do të ekzekutojë aplikacionin e saj të paracaktuar të muzikës, Apple Music, por nëse shtojmë etiketën "në Spotify" atëherë ajo do të nisë atë aplikacion dhe do të luajë këngën e kërkuar për ju.

Padyshim, funksionon në çdo pajisje Apple që ka ndihmësin e saj zanor Siri, qofshin ato iPhone, iPad, CarPlay dhe HomePod. Ky azhurnim bërtiti në qiell, pasi një vit më parë asistentët zanorë të Amazon dhe Google tashmë e kishin këtë shërbim. Tani do të jetë e mrekullueshme që të jemi në gjendje t'i themi HomePod-it tonë: "Siri, më vendos një këngë nga Queen në Spotify" dhe shijo zërin e Freddie Mercury, për shembull.

Përveç kësaj, Nëse keni një Apple TV, tani mund të shkarkoni aplikacionin Spotify për atë pajisje, mungon në Apple Store deri më sot. Tani mund të shijoni gjithashtu muzikën tuaj të preferuar në televizionin ku keni të lidhur Apple TV.

Sigurisht që është një lajm i mrekullueshëm. E vërteta është se është shumë e përshtatshme të kërkosh nga Siri të luajë ndonjë këngë me mijëra dhe mijëra që Spotify ka në katalogun e saj. Nëse jeni pajtimtar i Spotify, urime. Dhe nëse nuk jeni akoma, tashmë keni një arsye më shumë për t'u pajtuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.