Siri lë të kuptohet se iOS 10 do të ketë një modalitet të errët

Shkulje Eclipse

Eklips, një shkulje nga Cydia

Siç do ta dijë ndonjë nga lexuesit tanë (ose duhet ta dijë deri tani), Apple do të fillojë WWDC 2016 në vetëm 4 orë. Konferenca në botë për zhvilluesit është zakonisht një ngjarje për zhvilluesit në të cilën prezantohet softueri dhe të gjithë shpresojmë që nga ora 19:00 pasdite (koha gadishullore Spanjolle) të paraqitet iOS 10, versioni tjetër i sistemit operativ celular të Apple. Çfarë lajmi do të paraqisni sot?

Veryshtë shumë e vështirë të dihet, por duket se një nga risitë do të jetë një aplikacion më intuitiv i Muzikës dhe me ndryshime në ndërfaqen e tij që do t'i bëjnë gjërat më të lehta për ne, diçka që Bloomberg dhe Mark Gurman zbuluan muajin e kaluar. Nga ana tjetër, nëse i kushtojmë vëmendje një përgjigje nga Siri, mund të mendojmë se një tjetër lajm do të jetë a mënyra e errët, diçka që të gjithë përdoruesit e Eclipse e kanë shijuar tashmë, shkuljen e Cydia që shihni në imazhin e kokës.

iOS 10 do të ketë një modalitet të errët

image_dd66bd049b9a7439a714e7b4ec08f13e-m

Çështja është se, unë imagjinoj testimin për të parë se çfarë përgjigje i dha Siri, Apple Insider e pyeti ndihmësit virtual të iOS (dhe mbase së shpejti edhe të macOS) «Aktivizo modalitetin e errët", Siri iu përgjigj"Na vjen keq, por nuk mund ta ndryshoj atë cilësim.« Normalisht, Siri na thotë se nuk kupton diçka kur bëjmë ndonjë kërkesë për të cilën një përgjigje nuk është programuar. Nëse e kuptoni se çfarë po themi, kjo është për shkak se ka një përgjigje të programuar dhe nëse ka një përgjigje të programuar, kjo është për shkak se "ka diçka" ose do të ketë së shpejti.

Siri gjithashtu ka dhënë një përgjigje të çuditshme kur i kërkohet të hapë një aplikacion në një dritare nga një pajisje iOS. Në vend që të na thotë se ai nuk i kupton ato që ne po kërkojmë, ndihmësi ynë virtual përgjigjet diçka si «nuk keni ndonjë aplikacion të quajtur Finder« Për ata që nuk e dinë, Finder është menaxheri i skedarëve të OS X, kështu që thashethemet se do të jetë Siri MacOS gjithashtu mund të përmbushet këtë pasdite. Apo është që Gjetësi do të vijë edhe në iOS? Çfarëdo që të jetë, ne do të sqarojmë çdo dyshim brenda saktësisht 4 orësh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.