Siri piqet dhe ndryshon zërin e saj në iOS 11

Siri ishte një nga pjesët kryesore që kemi dashur të shohim përmirësime në iOS 11, Gjithmonë është thënë që asistenti virtual i Apple ishte nën konkurrencë, madje edhe më shumë me angazhimin e fundit të Google dhe Amazon në këtë fushë. A ka ndonjë lajm? Atje jane.

Së pari, zëri i Siri ka ndryshuar. Mundohuni ta bëni asistentin virtual të tingëllojë 'më njerëzor', me më pak fërkime midis makinës dhe realitetit, Shtë një nga tiparet kryesore që janë provuar më mirë vit pas viti. Siri i ri është më i butë kur flet dhe lehtëson që ndërveprimi dita ditës me të është pa ndonjë simptomë më tipike për një kompjuter sesa një ndihmës personal.

Gjëja më e rëndësishme për Siri në këtë azhurnim të ri, dhe që me siguri do ta shohim të zgjeruar përpara ngjarjes së Shtatorit, është më e madhja integrimi në të gjithë sistemin për t'iu përgjigjur më shumë veprimeve. Megjithëse nuk kanë hyrë shumë në këtë çështje, ata kanë lënë të kuptohet se ka shumë më tepër për të bërë që të jetë në gjendje ta bëjë Siri një mjet të vërtetë për përdorim të përditshëm pa kompromise. Ishte koha.

Përveç kësaj, një nga karakteristikat më interesante që do të përfshihet në magjistar tani është aftësia për të kryer përkthime të njëkohshme, diçka thelbësore për një botë gjithnjë e më të globalizuar. Këto përkthime do të jenë në dispozicion në Anglisht, spanjisht, frëngjisht dhe kinezisht në valën e parë, megjithëse është vetëm çështje kohe para se të vazhdojë zgjerimin e saj në më shumë gjuhë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.