Sot, më 24 shtator, iPhone 13 dhe iPad mini i ri fillojnë të pranohen

Vetëm një javë më parë Apple hapi rezervimet për modelet e reja iPhone 13 dhe iPad mini të rinovuar. Në këtë javë në të cilën ne kemi parë tashmë të gjitha llojet e rishikimeve në kanalet e YouTube dhe të tjera tashmë është radha e protagonistëve të vërtetë, përdoruesve. 

Sot, më 24 shtator, Apple tashmë ka menaxherë logjistikë në të gjithë botën në mënyrë që përdoruesit që rezervuan iPhone 13 në ditën e parë, merrni atë në pjesën e mbetur të ditës. Ka shumë përdorues që ndajnë këtë përvojë të madhe në kanali ynë në Telegram dhe shumë të tjera në rrjetet sociale, etj.

Dyqanet hapen për tu marrë dhe mund t'ju duhet të blini një iPhone 13

Dyqanet e Apple u hapën sot në orën 8:00 në vendin tonë për grumbullimin të modeleve të reja iPhone dhe iPad mini për të gjithë ata që zgjodhën këtë mundësi të dorëzimit në dyqan. Sot është një ditë e veçantë për mijëra njerëz në mbarë botën që do të marrin modelet e tyre të reja të iPhone.

Në çdo rast, gjëja e rëndësishme është që ata që vizitojnë dyqanet e Apple sot mund të kenë fatin të marrin një model të ri të iPhone 13 apo edhe iPad mini pa rezerva. Shumë herë ndodh që njerëzit nuk do të marrin produktin e rezervuar (për çfarëdo arsye) dhe janë pikërisht këto modele që janë vënë në shitje sot. Për më tepër, shumë përdorues ndonjëherë rezervojnë dy terminale dhe pastaj mbajnë vetëm një, të gjitha këto pajisje tani mund të gjenden në dyqanet e Apple.

Urime për të gjithë ata që sapo morën iPhone 13 e tyre të ri!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Paul dijo

    iOS 15 ose iPhone 13 pro ka një defekt të jashtëzakonshëm pasi nuk lejon zhbllokimin me Apple Watch.