Spotify na kthen pas në kohë me muzikën që kemi dëgjuar kur ishim njëzet

Apple Music dhe Spotify janë ende në luftë, veçanërisht për sa i përket rritjes dhe numrit të përdoruesve të secilit. Isshtë e vërtetë që Apple Music është përmirësuar, dhe shumë, por e vërteta është se Spotify vazhdon të mbretërojë në tregun e muzikës streaming. Dhe është se megjithëse Apple Music bën mjaft mirë atë të dizajnimit të listave të dëgjimit bazuar në shijet tona dhe ato që po dëgjojmë, Spotify gjithashtu ka listat e saj të leximit të dizajnuara për ne ...

Dhe sot ata lëshojnë një të ri. Kush nuk do të donte ta mbante mend atë muzikë që keni dëgjuar kur keni qenë njëzet? nostalgji e pastër në një listë dëgjimi ... Dhe kjo është ajo që djemtë nga Spotify na sjellin në një botimi i ri i Kapsulës Koha (listat e dëgjimit të dizajnuara me muzikë që na pëlqente në të kaluarën). Spotify sapo nxori listën më nostalgjike të dëgjimit, lista për dëgjim që na sjell muzikën që kemi dëgjuar kur ishim njëzet ...

Siç themi, Spotify ka krijuar një listë të krijuar për ne me 30 këngë nostalgjike, por gjëja qesharake është se këto ndryshojnë për secilin përdorues, domethënë, Spotify analizon muzikën që po dëgjojmë dhe bën një listë të këngëve që do të zgjojnë ato kujtime nostalgjike, dhe bën gjithçka falë përdoruesve që ka, di për moshat muzikën që ata dëgjojnë dhe muzikën të së kaluarës ata vazhdojnë të dëgjojnë. qëllimi është të bësh listën e muzikës që kur ishe 20 vjeçPrandaj, përdoruesit 16-vjeçarë nuk do të kenë qasje në këtë listë ...

Për të qenë në gjendje të dëgjoni këtë listë të re për riprodhim, duhet vetëm hyni në Kapsulën Koha përmes lidhja tjetër, është gjithashtu e mundshme që ajo të dalë në Eksploroni ekranin Spotify pasi është duke u vendosur midis të gjithë përdoruesve. Mos harroni se nuk keni nevojë të paguani për Spotify, mund të përdorni versionin falas, me reklama, dhe dëgjoni këto lista për luajtje të krijuara për ne. Ju tashmë e dini mendimin tim nga postimi i mëparshëm, ju rekomandoj të përdorni Spotify, për mua shërbimi më i mirë muzikor i momentit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.