Spotify nis aplikacionin e vet për Apple Messages

Apple Messages Fatkeqësisht është një aplikacion mjaft i braktisur, pavarësisht gjithçkaje, konsiderohet si një nga aplikacionet më të plota dhe më të mira të mesazheve të çastit që gjejmë. Ne e marrim të mirëqenë se braktisja është më shumë nga ana e zhvilluesve, megjithëse kjo po ndryshon vitet e fundit.

Më i fundit që iu bashkua numrit në rritje të aplikacioneve të Mesazheve nga Apple është Spotify, shërbimi më i popullarizuar në botë i transmetimit të muzikës.. Tani do të jemi në gjendje të ndërveprojmë shumë më shpejt pa pasur nevojë të lëmë aplikacionin Messages, pikërisht pika e fortë e këtyre integrimeve që po kryhen me aplikacionin Messaging.

Ishte në azhurnimin e fundit kur Spotify donte të shtonte këtë integrim që gjithashtu funksionon mjaft mirë. Isshtë e vërtetë që funksionaliteti është mjaft i kufizuar, Kjo vetëm do të na ndihmojë të ndajmë shpejt një këngë, por realiteti është që motori i saj i kërkimit funksionon shumë mirë. Sapo të klikojmë në ikonën Spotify brenda Mesazheve, motori i kërkimit hapet me një pamje mjaft të mirë, kështu që do të na duhet vetëm ta zgjedhim dhe shpejt të lëvizim për ta ndarë brenda Mesazheve.

Motori i kërkimit funksionon si dhe Spotify, pa zhurmë por mjaft efektiv. Pasi të ndahet, nëse kemi të instaluar Spotify (e nevojshme për të pasur shtimin në Mesazhe) ne do të jemi në gjendje të luajmë afërsisht tridhjetë sekonda të këngës që ata kanë ndarë. Kjo do të thotë, funksionaliteti është që shpejt t'i mësojmë një miku ose anëtarit të familjes një këngë që kemi zbuluar dhe që duam që ata ta dëgjojnë. Një përparim i lehtë për Apple Messages Megjithëse ky aplikacion ka ende mjaft për t'u bërë i popullarizuar, veçanërisht në Spanjë ku WhatsApp është shumë i integruar në të gjithë përdoruesit dhe ata vështirë se do të shkojnë te Mesazhet pavarësisht nga fakti se cilësia e aplikacionit është jashtëzakonisht e lartë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Imazhi i mbajtësit të vendosjes së Alberto Guerrero dijo

  Epo, më pëlqen ideja që Spotify ka në integrimin e aplikacionit të tyre me të tjerët.

 2.   Alvaro dijo

  Mesazhet Hehe të braktisura ... në SH.B.A. të gjithë përdorin mesazhe, ata nuk përdorin WhatsApp ...

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Aplikacioni i mesazheve më i përdorur në Shtetet e Bashkuara për arsye të dukshme (pajtueshmëria me shumë pajisje) është FB Messenger.

   Mesazhet kanë mbetur për një kohë të gjatë, madje edhe në SH.B.A. ku njerëzit mbi 40 vjeç janë mësuar ta përdorin atë, për asnjë arsye tjetër përveç faktit se ai është i integruar me SMS normale, të cilat në SH.B.A. kanë qenë falas dhe të pakufizuara për shumë vite me shumicën dërrmuese të normave. Por si një aplikacion për mesazhe të çastit nuk është se është shumë i suksesshëm.

   Përshëndetje Álvaro.