Standardet e para të iPhone 7 me procesorin A10 filtrohen

bechmark-iphone-7-procesor-a10

Kur kanë mbetur edhe dy ditë për prezantimin zyrtar të iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus, informacionet e reja në lidhje me këto pajisje po rrjedhin çdo ditë. Disa ditë më parë ju informuam për informacionin e publikuar nga analisti i KGI, Ming-Chi Kuo, në të cilin ai deklaroi se modelet e reja do të jetë rezistent ndaj ujit IPX 7, si dhe do të shfaqë dy ngjyra të reja të zeza hapësinore dhe të zeza me shkëlqim, duke lënë mënjanë hapësirën gri. Por gjithashtu konfirmoi në atë informacion se iPhone 7 Plus do të arrijë në treg me 3 GB RAM, një zgjerim i nevojshëm për të qenë në gjendje të përpunojmë shpejt imazhet e kapura me kamerën e dyfishtë, e cila gjithashtu do të jetë ekskluzivisht në modelin 5,5 inç .

Sot nuk po flasim për ndonjë përbërës të ri të jashtëm ose të brendshëm të pajisjes, por po flasim për performancën e procesorit të ri, A10, që këto modele të reja do të integrojnë. Geekbench sapo ka publikuar standardin e parë të një iPhone 7, ne nuk e dimë nëse modeli 4,7 inç apo modeli 5,5 inç me 3 GB RAM, sepse sipas detajeve të testit ato janë kryer në një iPhone 7 me 2 GB RAM, në të cilën mund të shohim një rezultat prej 3.379 me një bërthamë të vetme. IPhone 6s Plus, aktualisht në treg, arriti rezultatin 2.526. Në të njëjtën kategori, Samsung Galaxy Note 7 i ri me procesorin Exynos 8890 mori një rezultat prej 2.067,66 dhe me procesorin Snapdragon 820 arriti në 1.896 pikë.

Sidoqoftë, nëse flasim për rezultate shumëfishe, mund të shohim se si iPhone 7 shënon 5.495, gati 1.000 pikë më shumë se iPhone 6s Plus, e cila arriti në 4.404. Nëse e krahasojmë atë me Exynos 8890 të Galaxy Note 7, rezultati me shumë bërthama ofron 6.311 rezultate, ndërsa me Snapdragon 820 ai ka marrë një rezultat prej 5511.

Ajo që është e qartë është se derisa pajisjet e para të dalin në treg ne nuk do të lëmë dyshime për aftësitë reale të procesorit të ri Apple A10.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.