Steven Levy, një nga të parët që provoi iPhone origjinal, flet për iPhone X

IPhone X tashmë është në të gjithë rrjetin. Disa media të mëdha tashmë kanë publikuar vlerësimet e tyre zyrtare ndërsa përdoruesit e tjerë vazhdojnë të ngarkojnë zhbllokimin dhe vlerësimet e tyre të ndryshme për të lënë me dëshirë ata që ende nuk e kanë iPhone X. Kanë mbetur edhe 3 ditë që pajisja të fillojë të shitet zyrtarisht.

Steven Levy është një nga katër gazetarët që në vitin 2007 mori një iPhone origjinal për të bërë një nga rishikimet e para të pajisjes së atëhershme revolucionare. 10 vjet më vonë, Apple ka dashur të ketë një detaj me të duke i dërguar një iPhone X në mënyrë që do të komentojë mbi karakteristikat kryesore të tij si një përmbledhje që tregon përshtypjet e tyre.

XNUMX vjetori i iPhone lejon Steven Levy të provojë iPhone X

Të jesh një nga katër gazetarët që testuan për herë të parë iPhone origjinal është një privilegj, por është edhe më shumë të jesh në gjendje të shijosh iPhone X para askujt tjetër dhe të tregosh përshtypjet e para. Ky është rasti i Steven Levy, një gazetar që aktualisht punon në Wired, në të cilin ai ka botuar një artikull duke detajuar tiparet kryesore të iPhone X, ditë para botimit të vlerësimeve të tjera.

Levy thekson, mbi të gjitha, tre aspekte të rëndësishme të pajisjes së re Apple: kamerat, performanca dhe ekrani. Para së gjithash, gazetari siguron që Face ID është e pabesueshme, por që kërkon një periudhë mësimi nga përdoruesi dhe nga vetë pajisja kur e zhbllokon atë. Përveç kësaj, ai siguron se nuk ka qenë në gjendje mashtrojë në sistem përmes fotove ose zhbllokimit të të tjerëve.

Nga ana tjetër, siguron që jeta e baterisë së iPhone X tejkalon atë të iPhone 2 me pak më shumë se 7 orë, aspekt që shumë përdorues do ta konsiderojnë pozitiv për të arritur në fund të ditës me pak bateri në pajisjen tonë. Përveç kësaj, thekson i impresionuar ekranin e pajisjes. Kujtojmë që ekrani i iPhone X është 5.8 inç Super Retina OLED, ato lejojnë që ngjyrat të jenë shumë më të gjalla dhe se cilësia e tranzicionit dhe e gjithë sistemit operativ në përgjithësi është shumë më e lëngshme.

 

Llenar la superficie del teléfono con la pantalla tiene otro efecto: ya no hay espacio para el botón de inicio, una parte integral de la interfaz de iPhone desde el principio. Su eliminación repentina es una de esas eliminaciones discordantes que Apple es famoso, y requiere un reaprendizaje.

Steven Levy rishikon Humbja e butonit Home duke siguruar që duhet pak kohë për tu mësuar me gjestet e reja dhe mënyrat e menaxhimit të gjithçkaje që më parë mund të bënim me butonin e njohur që Apple ka përfunduar duke eleminuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.