Stoku i iPhone 14 është në rrezik për këto Krishtlindje

iPhone 14 Pro Max

Pajisja më e fundit telefonike e Apple, iPhone 14, modeli më i fundit, ai që ndoshta do të jetë ylli i dhuratave këto Krishtlindje, rrezikon të gjendet nëpër dyqane në datat e ardhshme. Me sa duket COVID-19 vazhdon të shkaktojë dhimbje koke. Edhe pse është e vërtetë që kufizimet dhe kufizimet duket se janë zhdukur, virusi vazhdon të qarkullojë dhe tani që është më ftohtë dhe njerëzit janë më pak në rrugë, lindin raste të reja dhe të shumta. Për shkak të këtyre shpërthimeve, fabrikat përgjegjëse për prodhimin e modelit më të fundit mbyllen dhe Stoku i iPhone është në rrezik. 

Apple paralajmëron dhe ne tashmë e dimë se çfarë ndodh kur dikush paralajmëron dhe veçanërisht kjo kompani. Nëse Apple karakterizohet nga diçka, kjo është duke ditur të gjykojë shumë mirë se çfarë mund të ndodhë në afat të shkurtër dhe afatmesëm. E pamë tashmë kur mbylli dyqanet në pritje të shmangies së ngjitjes dhe së shpejti gjysma e botës u mbyll. Tani, në një deklaratë të lëshuar nga kompania, është paralajmëruar për kapacitetin e ulët të prodhimit të fabrikave kineze të iPhone 14 në modelet e saj Pro dhe Pro Max, për shkak të mbylljes së tyre për shkak të koronavirusit. 

Apple tha se kufizimet e COVID-19 zbatohen në junjë objekt në Zhengzhou, Kinë, kanë ndikuar në prodhimin e iPhone 14 Pro dhe iPhone 14 Pro Max.

Kjo e vë në rrezik stokun e telefonave dhe kjo do të thotë që nëse doni të merrni një model tani, mund ta merrni atë, por brenda disa javësh mund të mos ketë më kapacitet për të ofruar drejtpërdrejt dhe listat e pritjes do të rriten. . Kjo është arsyeja pse nëse dëshironi dhe planifikoni të blini ose dhuroni ndonjë nga këto modele, Nuk është keq ta blesh tani, duke pasur parasysh se aiGarancia dhe kthimi në Apple zgjat nga tani deri në fund të janarit. 

Megjithatë, kompania po bën gjithçka që është e mundur që të mos ndodhë thyerja e stokut duke u kujdesur për shëndetin e punëtorëve. Ne do të jemi të vëmendshëm për të parë se si evoluon tema dhe do të shohim nëse do të vërehet në dyqane.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.