A janë Echo Buds të barabartë me AirPods? E vërteta është, jo

Echo Buds kundrejt AirPods

Na ka ndodhur të gjithëve. Për mua e para. Ne jemi konsumatorë besnikë të produkteve Apple, por është e vështirë për ne të gërvishtim xhepat kur blejmë kufje pa tel për t'u përdorur me iPhone-in tonë. 179 € për AirPods më të lirë, dhe 279 € për AirPods Pro.

Pasi provova tre modele të ndryshme të kufjeve me Bluetooth dhe nuk u kënaqa me asnjërën prej tyre (shkyçjet, jeta e dobët e baterisë, cilësia e zërit, etj.) Hoqa dorë dhe bleva disa AirPod. Problemet kanë mbaruar. Në fund, e lirë është e shtrenjtë. Dhe duket se e njëjta gjë ndodh me Echo Buds ...

Këtë vit Amazon lançoi Echo Buds me shumë bujë. Çfarë në fillim dukej se ishin kufjet përfundimtare që mund të konkurronin nga ju me Apple AirPods, Përkundrazi, ata kanë qëndruar në një model më shumë sesa ka në treg, me cilësi të mirë, por pa arritur cilësitë dhe përfitimet e ofruara nga ata nga Cupertino.

Rrjeti i specializuar në pajisjet audio whathifi.com ka bërë një analizë të plotë të Echo Buds të Amazon, dhe Ajo ka hasur në disa çështje madhore kur krahasohet me AirPods të Apple. Nga ana pozitive, artikulli thekson të vetin çmim i mirë, 129 dollarë (Amazon nuk e ka lëshuar ende në vendin tonë), ajo ka anulimi i zhurmës dhe një jetëgjatësi e arsyeshme e baterisë.

Nga këtu fillojnë aspektet negative: Ideja e Amazon ishte të ofronte cilësi më të mirë të zërit sesa AirPods, por duket se nuk ka pasur sukses. Rishikimi thotë se tingulli i Buds është shumë i paqëndrueshëm, dhe karakteri zërit ndryshon në mënyrë dramatike në varësi të volumit.

Një aspekt tjetër negativ i studimit është ai kontrollet e prekjes janë disi "të paparashikueshme", dhe trajtimi i tyre nuk është shumë intuitiv.

Fjalia e fundit e analizës së whathifi.com është shkatërruese: "Në gjendjen e tyre aktuale, ne thjesht nuk mund të rekomandojmë askënd t'i blejë ato". Unë thashë, se e lirë, në fund të fundit është e shtrenjtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.