Apple TV 3 ka marrë gjithashtu një azhurnim të vogël

TV mollë 4

Apple nuk i pëlqen kurrë të braktisë plotësisht pajisjet e saj, një provë e mirë e kësaj është se iPad 2 është ende funksional. Lajmi i mirë këtë herë është për përdoruesit e gjeneratës së tretë Apple TV. Ndërsa është e vërtetë që të gjitha përpjekjet i janë kushtuar gjeneratës së katërt Apple TV për shkak të progresit që ka bërë dhe sepse ishte ajo që publiku po kërkonte nga një TV Apple, gjejmë një azhurnim të papritur në Apple TV 3 me të cilin Apple synon të përmirësojë disa aspekte të kësaj pajisje të vjetër që është ende në shitje.

Teknikisht azhurnimi është thirrur iOS 7.2.1, të njëjtin kod si versioni i mëparshëm i firmware për gjeneratën e tretë Apple TV, megjithatë, ne kemi gjetur disa përmirësime të vogla dhe rregullime të defekteve që sollën përdoruesit e gjeneratës së tretë të Apple TV në kokën e tyre.

Ky azhurnim është një surprizë që padyshim do të mirëpritet nga të gjithë pronarët e këtij edicioni të Apple TV që shumë e kanë konsideruar tashmë të vdekur, në fakt është normale që përdoruesit të ndihen plotësisht të lënë anash, pasi që TVOS nuk ka ndaluar së marri azhurnime që nga fillimi i tij dhe me secilin prej tyre operacioni është më i mirë dhe shumë më spektakolar. Apple ka publikuar një dokument sigurie në të cilin na kujton se ky modifikim i firmware-it të Apple TV përfshin shumë përmirësime të sigurisë që do të ndikojë në të dhënat në iCloud dhe zona të tjera.

Sidoqoftë, Apple vazhdon të përqendrojë përpjekjet e saj në gjeneratën e katërt Apple TV që është me TVOS 9.2 në beta me synimin për të përfshirë shumë karakteristika të reja të tilla si dosjet, iCloud Photo Library, mbështetjet për tastierat Bluetooth dhe diktimin e tekstit. Ne presim që TVOS 9.2 të arrijë me iOS 9.3 në Mars pas prezantimit të iPad Pro Mini dhe iPhone 5se.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Sebastian dijo

  cilat janë përmirësimet?

 2.   Luisit dijo

  Kjo është ajo që unë them. Unë mendoj se është e mrekullueshme që ata bëjnë UPDATE lajm, por ku janë ndryshimet të cilave u referohet kjo azhurnim?

 3.   Patxo dijo

  Pse po më lidh me një wifi me të cilën nuk dua të lidhet? E konfiguroj për një dhe nëse lidhem me një rrjet tjetër wifi me ipad, shoh appletv në lojën ajrore.
  A i ndodh dikujt? Dhe ka qenë me azhurnimin e fundit.