Takimi me video virtuale vjen zyrtarisht në Tinder

Ne vazhdojmë me pasigurinë e Pandemia e covid-19, një pandemi që padyshim ka ndryshuar mënyrën tonë të lidhjes me botën, dhe po, jeta virtuale tani ka një rol më të madh. Problemi vjen kur aplikacione si Tinder, për të "flirtuar" në botën reale, na çojnë të kemi data të vërteta, diçka mjaft e ndërlikuar dhe e rrezikshme këto ditë. Zgjidhja: Tinder sapo aktivizoi thirrjet video ballë për ballë. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet.

Ky funksion i ri i thirrjes video mund të testohej tashmë disa muaj më parë, Face to Face mbërriti në përgjigje të pandemisë Covid-19, dhe në fund Aplikacionet "Takim" që synojnë të takojnë njerëz në botën reale janë rënduar nga këto probleme. Tani, ne mund të përfitojmë nga ky funksion i ri që na lejon të kemi një thirrje video pa lënë aplikacionin, dmth. nuk do të jetë e nevojshme që ne të ndajmë me "takimin" tonë numrin tonë të telefonit, profilin e rrjetit social, Etj Një risi që padyshim do të na bëjë të mos ndihemi më të sigurt brenda Tinder dhe kjo do të inkurajojë shumë që të vazhdojnë të përdorin rrjetin social të takimeve themelore. Disa thirrje video që bashkohen në një listë të lajmeve që përpiqen ta bëjnë Tinder një shërbim të sigurt: verifikimi i fotografive, qendra e sigurisë dhe zbulimi i mesazheve fyese. Sigurisht, për të bërë këto thirrje të reja video Face to Face, të dy palët duhet ta kenë të aktivizuar këtë veçori të re.

Deri tani ju e dini, ne po jetojmë në një moment të pasigurisë së konsiderueshme, dhe hej pse të mos e themi atë, ne nuk do të ndalojmë së lidhuri pavarësisht sa koronavirus ka në qytetet tona. Përfitoni nga kjo veçori e re Tinder dhe mos harroni se Tinder është një aplikacion falas me mikropagesa brenda aplikacionit që do t'ju lejojë të "ecni përpara" më shpejt brenda aplikacionit, sikur të flisnim për një lojë video. Më e mira nga të gjitha, këto thirrje video janë falas. Dhe për ju, Çfarë mendoni për këtë veçori të re Tinder? A ju jep siguri që të jeni në gjendje t’i bëni ato pa u larguar nga aplikacioni Tinder?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.