Ngjarja e Apple tani është zyrtare: do të jetë më 14 shtator

kryesor Ajo që ishte një sekret i hapur për disa ditë, sapo është zyrtarizuar. Pak minuta më parë, Apple konfirmoi datën e ngjarjes së saj të radhës. Do të jetë Shtator 14, siç ishte përfolur, në orën 19:XNUMX (koha spanjolle).

Do të jetë një ngjarje e re virtuale, pasi kompania është mësuar me ne që kur shpërtheu pandemia e lumtur COVID-19. Me pak humor, djemtë nga Cupertino e kanë pagëzuar ngjarjen me «Kalimi i Kalifornisë'.

Ne tashmë kemi një datë zyrtare për fjalën kryesore virtuale të Apple. Do të jetë më 14 shtator, në orën 19:XNUMX në Spanjë. Një ngjarje e quajtur «Kaliforni streaming» ku Tim Cook dhe ekipi i tij do të prezantojë iPhone -et e rinj këtë vit.

Pritet që në fjalën kryesore, Apple të prezantojë gamën e re të iPhone 13, dhe e reja Seria Apple Watch 7Me Mund të ndodhë që ne gjithashtu të shohim gjeneratën e tretë të AirPods.

Lajme të tjera të mundshme që do të shpallen mund të jenë të reja mini iPad dhe një e re iPad niveli bazë. Sidoqoftë, ne nuk presim të shohim Mac -et e rinj në këtë ngjarje. Me shumë mundësi Apple do t'i ruajë ato për një ngjarje tjetër të veçantë në tetor ose nëntor.

"Kalimi i Kalifornisë" do të transmetohet drejtpërdrejt përmes faqes së internetit të Apple, kanalit të kompanisë në YouTube dhe përmes aplikacionit Apple TV në iPhone, iPad, Mac dhe Apple TV. E kanalet e zakonshme nga të gjitha fjalët kryesore virtuale që Apple ka bërë deri më tani.

Ne gjithashtu shpresojmë që Apple do të shfrytëzojë rastin për të njoftuar datat zyrtare të lëshimit për raundin e tyre të ardhshëm të azhurnimeve në programMe Kjo përfshin iOS 15, watchOS 8 dhe tvOS 15. macOS Monterey, nga ana tjetër, ndoshta nuk do të mbërrijë deri në një ngjarje të ardhshme specifike për Mac.

Pra, ju tashmë mund të regjistroheni në rendin e ditës më 14 shtator në orën 7 pasdite, këtu në Spanjë me etiketën: «Kaliforni streaming».


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.