Zhvilluesi WatchOS 4 beta 7.1 tani i disponueshëm në dy versione të ndryshme

Apple lëshon beta 4 të watchOS 7.1

Disa ditë më parë ju informuam për fillimin e iOS 4 beta 14.2 pa lajme të dukshme përveç atyre që dihen tashmë në versionet e mëparshme. Për më tepër, beta të reja iPadOS dhe tvOS u lëshuan gjithashtu. Sidoqoftë, nuk kishte asnjë gjurmë të betOS të zhvilluesit të watchOS 7.1. Disa orë më vonë, Apple ka lëshuar beta e katërt e watchOS 7.1 për zhvilluesit i cili tani mund të instalohet duke hyrë në azhurnimet e softuerit në Cilësimet e iPhone. Zhvilluesit kanë vërejtur një veçori në këtë beta të katërt dhe kjo është ajo vjen në dy versione të ndryshme: 18R5585a y 18R5586a

Dy versione të ndryshme për watchOS 4 beta 7.1

Disa ditë më parë u lansua edhe versioni watchOS 7.0.3 për Apple Watch Series 3. Ishte një azhurnim që zgjidhi disa rindezje spontane në këtë pajisje. Por ky azhurnim nuk i pengon planet e Apple dhe disa orë më parë ka lëshuar betën e katërt të watchOS 7.1 për zhvilluesit.

Artikulli i lidhur:
Përditësim i ri i watchOS 7, për të zgjidhur ristartimet e Serisë 3

Pritet që nuk do të ketë ndonjë lajm të madh në këtë beta të katërt pasi funksionet kryesore të këtij versioni të ri janë përfshirë në tre beta të mëparshme. Përtej pjesës së brendshme të tyre, duhet theksuar se Apple ka lëshuar beta të katërt në 2 versione të ndryshme: 18R5585a dhe 18R5586a. Zhvilluesit nuk e kuptuan mjaft lëvizjen, por watchOS 7.0.3 për Serinë 3 ka të ngjarë të fajësohet për të.

Nëse jeni një zhvillues ose keni të instaluar profilin e zhvilluesit mund të hyni në instalimin e kësaj beteje të katërt duke shkuar te "Përditësimet e softuerit" në Cilësimet e pajisjes tuaj. Në orët e ardhshme ne do të kontrollojmë ndryshimet në këtë beta të re për zhvilluesit nëse ka ndonjë dhe ne do të kthehemi për t'ju mbajtur të informuar për ndonjë lajm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.