Beta e katërt e iOS 13.2 për zhvilluesit është tani në dispozicion

iOS 13

Djemtë (dhe vajzat nga Cupertino) sapo kanë lëshuar një iOS beta, posaçërisht betën e katërt për komunitetin e zhvilluesve iOS 13.2. Së bashku me këtë beta të re, beta e katërt është gjithashtu në dispozicion, gjithashtu për zhvilluesit e iPad 13.2. Mbërrijnë të dy një javë pas nisjes së të tretit për të njëjtin komunitet.

Ndryshimet më të rëndësishme që do të gjejmë në këtë beta të re gjenden në teknologji Shkrirja e thellënë dispozicion vetëm nga iPhone 11, dhe me të cilën Apple dëshiron të përmirësojë cilësinë e imazheve përmes përpunimit të sfondit. Një tjetër risi gjendet në Siri, cilësimet e reja në iPadOS, HomeKit ...

Çfarë na sjell iOS 13.2?

Ky azhurnim tjetër i madh i iOS na ofron disa veçori të reja përveç atyre të përmendura më lart.

Emoji të rinj

Për ju që përdorni Emoji shpesh, azhurnimi tjetër iOS do të shtohet 60 emoji i ri, disa prej të cilave Apple tashmë na i tregoi në WWDC.

Hiqni aplikacionet

Hiqni aplikacionet do të jetë shumë më shpejt deri më tani, pasi nuk do të duhet të presim, pasi opsioni shfaqet drejtpërdrejt kur bëni Haptic Touch.

Opsione të reja të regjistrimit të videos

Të jesh në gjendje të zgjedhësh në çdo moment në të cilin cilësi duam të regjistrojmë një video ka qenë gjithmonë një nga kërkesat e shumicës së përdoruesve të Apple direkt nga aplikacioni Kamera pa pasur nevojë të hysh në Cilësimet e aplikacionit. Me iOS 13.2, nga vetë kamera do të mund të bëjmë modifikoni formatin dhe cilësinë para se të shtypni butonin e regjistrimit.

Referencat në AirPods të reja me anulimin e zhurmës

iOS 13.2 përmban jo vetëm referenca vizuale për AirPod-et e ardhshëm me anulimin e zhurmës, por gjithashtu përfshin një animacion që do të na lejojë nga qendra e kontrollit aktivizoni dhe fikni shpejt këtë opsion.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.