Beta e katërt për zhvilluesit e watchOS 7.6, iPadOS dhe iOS 14.7 është tani në dispozicion

iOS 14

Makineria Cupertino ka të bëjë me lansimin e azhurnime të reja ende i lyer me vaj. Edhe pse fokusi është në sistemet e reja operative duke përfshirë iOS dhe iPadOS 15, Apple vazhdon të ofrojë azhurnime të softuerit të saj antiguo. Këto azhurnime të ardhshme përfshijnë watchOS 7.6, iPadOS dhe iOS 14.7, përditësimet e ardhshme të iOS 14. Disa orë më parë, beta të katërt për zhvilluesit me synimin për të arritur një version të optimizuar mjaftueshëm për lansimin e tij zyrtar. Pas katër beta, nuk janë zbuluar ndonjë ndryshim i madh krahasuar me versionet e mëparshme, kështu që nisja mund të jetë pothuajse e afërt.

Apple vazhdon të punojë në watchOS 7.6, iPadOS dhe iOS 14.7

El qendra e zhvilluesve Apple ka paralajmëruar ardhjen e Zhvilluesi i katërt beta për watchOS 7.6, iPadOS dhe iOS 14.7. Për të hyrë në azhurnimin e tij, thjesht shkarkoni profilin nga portali në një pajisje të përputhshme. Pastaj shkoni te "Përditësimet e softuerit" në Cilësimet e pajisjes. Në rast se keni instaluar tashmë një beta të këtyre versioneve, do të duhet të hyni në seksionin e azhurnimeve në të njëjtën mënyrë dhe të vazhdoni ta shkarkoni dhe azhurnoni atë më vonë.

Risitë e gjetura në iOS 14.7 janë minimale, përveç ardhjes së informacion në lidhje me cilësinë e ajrit në aplikacionin Moti në më shumë vende, përfshirë Spanjën ose Francën. Optionshtë gjetur gjithashtu një mundësi për të vendosur kohëmatës të ndryshëm në HomePod ose HomePod mini nga aplikacioni Home në iPad.

Cilësia e ajrit në iOS 14.7
Artikulli i lidhur:
iOS 14.7 do të dërgojë në vendet e tjera informacionin rreth cilësisë së ajrit në aplikacionin Moti

Këto azhurnime të vogla për watchOS, iOS dhe iPadOS Ata synojnë përmirësimin e performancës dhe zgjidhjen e gabimeve shumë më tepër sesa lansimi i risive të mëdha, pasi që për këtë janë sistemet e reja operative, të cilat do të lëshohen zyrtarisht në vjeshtën e këtij viti. Nderkohe, ne do të duhet t'i mbajmë pajisjet tona në versionet më të fundit për të garantuar sigurinë e tyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.