Beta e pestë e iOS 14 / iPadOS për zhvilluesit tani e disponueshme

beta ios 14

Siç është planifikuar, dy javë pas lansimit të beta-s së katërt të iOS 14, Apple ka lëshuar një beta të re, të pestën posaçërisht, një beta që aktualisht është në dispozicion vetëm për zhvilluesit. Së bashku me këtë beta, dhe si zakonisht, ai përkatës për iPad është gjithashtu i disponueshëm.

Ky azhurnim i ri është i disponueshëm përmes OTA, kështu që duhet të shkojmë vetëm te opsionet e konfigurimit të pajisjes sonë, azhurnimeve të përgjithshme dhe softuerëve. Për momentin ne nuk e dimë se çfarë janë lajmet që janë futur në këtë beta të re, kështu që do të duhet të presim disa orë që zhvilluesit të vazhdojnë me të.

Beta e katërt e iOS 14 prezantoi një koleksion i ri i miniaplikacioneve për aplikacionin TV. Përveç kësaj, edhe mbështetja për API-në e njoftimit të ekspozimit COVID-19, një mbështetje që ka qenë e disponueshme për disa javë në iOS 13 por ishte përfshirë në tre betat e para të iOS 14. Për më tepër, ky funksionalitet ka një vendndodhje më të spikatur brenda opsioneve të konfigurimit.

Lidhur me performancën e jetëgjatësisë së baterisë, ndërsa beta e parë që u lëshua në versionin tjetër të iOS 14 Ishte ai që ofroi më së gjati, ndërsa i katërti ishte ai që ofronte më pak autonomi. Shpresojmë që Apple ka përmirësuar performancën e konsumit të baterisë në këtë beta të re.

Kur lëshohet iOS 14 në versionin e tij përfundimtar?

Apple përfiton nga ngjarja për të prezantuar versionin e ri të iPhone për të njoftuar fillimin e versionit të ri të iOS. Nëse marrim parasysh që këtë vit njoftimi dhe lançimi i gamës së re të iPhone do të vonohet deri në tetor, ka të ngjarë që Apple vononi edhe lëshimin e versionit përfundimtar. Shpresojmë që jo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.