Beta e 8 -të tani në dispozicion për zhvilluesit watchOS 15, tvOS, iOS dhe iPadOS XNUMX

Beta e 15 -të e iOS XNUMX

Një javë më parë Apple lançoi betat e gjashta për zhvilluesit e sistemeve të tyre të reja operative. Edhe pse nuk përfshinin lajme të shkëlqyera, ata vërtet përcaktuan se si do të ishte versioni përfundimtar që do të shohim në vjeshtë dhe cilat lajme do të mbërrinin në një version të mëvonshëm. Disa orë më parë, Apple lëshoi ​​beta -n e shtatë për zhvilluesit të të gjitha sistemeve tuaja të reja operative. Midis tyre janë tvOS 15, watchOS 8, iOS 15 dhe iPadOS 15. Nëse jeni një zhvillues dhe keni profilin e instaluar në pajisjen tuaj, tani mund të azhurnoni dhe shijoni lajmet në këtë beta të re.

Java e re, betat e reja: beta e shtatë për zhvilluesit tani në dispozicion

Apple vazhdon me planin e saj të nisjes beta brenda programit të saj të zhvilluesve. Prej disa javësh, lëshimet po ndodhin në mes të javës dhe ditë më vonë i njëjti version është lansuar nën beta publike. Sidoqoftë, duket se ritmi i betave publike po përshpejtohet dhe Apple dëshiron të vazhdojë me zhvilluesit dhe përdoruesit e regjistruar në beta publike.

Artikulli i lidhur:
Si të ndryshoni ridizajnimin e shiritit të navigimit Safari në iOS 15

La beta e shtatë për zhvilluesit e watchOS 8, tvOS, iOS dhe iPadOS 15 tani është në dispozicion Për të përditësuar iPad dhe iPhone thjesht hyni në Cilësimet e pajisjes dhe, me profilin e zhvilluesit të instaluar, përditësoni me valë. Pasi të jetë instaluar versioni i ri në iPhone, mund të shkojmë te aplikacioni Clock dhe të instalojmë versionin e ri të watchOS 8. Së fundi, për të përditësuar Apple TV -në tonë do të na duhet ta bëjmë duke shkarkuar profilin nga uebfaqja zyrtare e Apple dhe duke e instaluar atë përmes Xcode.

Betas për zhvilluesit e sistemeve të reja operative Apple

Si jeni regjistruar në Programin Apple Betas Publik jeni gjithashtu me fat sepse është lëshuar një version i ri i sistemeve operative. Për ta përditësuar atë, thjesht përdorni "Përditësimet e softuerit" nga aplikacioni Cilësimet e pajisjes tuaj. Në orët e ardhshme do të publikojmë ndryshimet e mëdha që dolën nga kjo beta e shtatë për zhvilluesit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.