Tani në dispozicion iOS 13.2.2 dhe iPadOS 13.2.2 duke korrigjuar problemin e mbulimit dhe mbylljes së aplikacioneve

Javët e fundit, është thënë shumë për të punë intensive që iOS po bën mbylljen e aplikacioneve në sfond papritmas, si në iPhone dhe iPad. Nga Apple ata nuk kanë komentuar për çështjen në asnjë kohë, por ata e kanë njohur që kjo po ndodhte pasi sapo kanë lëshuar një azhurnim, një azhurnim që përqendrohet në zgjidhjen e këtij problemi.

Ky azhurnim i ri Tani është në dispozicion për të dy iPhone dhe iPad, duke qenë numri i versionit 13.2.2 në të dy rastet. Ky azhurnim i ri jo vetëm që përqendrohet në zgjidhjen e problemeve të mbylljeve të papritura në iOS 13, por djemtë nga Cupertino kanë përfituar nga problemet e mbulimit që kanë përjetuar disa përdorues.

Nëse jeni një nga përdoruesit që vazhdimisht ka probleme me mbulimin në iPhone tuaj, problemet shoqerohet ne shumicen e rasteve me Movistar, nuk duhet të vonojë shumë për të azhurnuar terminalin tuaj për të parë nëse ky azhurnim e zgjidh vërtet problemin.

Problemi i mbylljes së aplikacioneve, një problem tjetër që prek të gjithë përdoruesit, Duket gjithashtu se është rregulluar me këtë azhurnim. Nëse Apple vazhdon me këtë ritëm azhurnimesh, Apple do të arrijë në iOS 14 përpara se të nisë.

Çfarë ka të re në versionin iOS 13.2.2 / iPasOS 13.2.2

 • Rregullon një problem që mund të bëjë që aplikacionet të dalin papritur kur ekzekutohen në sfond.
 • Versioni për iPhone gjithashtu zgjidh problemet e mbulimit që disa përdorues po përjetonin pas lëshimit të azhurnimeve më të fundit.
 • Adreson një çështje që bëri që përgjigjet e postës elektronike të koduar në S / MIME të jenë të palexueshme.
 • Zgjidhi një çështje që mund të shkaktojë përdorimin e shërbimit të identifikimit të vetëm Kerberos në Safari për të shfaqur një kërkesë për vërtetim.
 • Rregullon një problem që mund të shkaktojë prishjen e ngarkimit në YubiKey me aksesorët e Rrufesë.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Tonelo33 dijo

  Këtë mëngjes unë kam azhurnuar në 13.2.2 dhe kam humbur njoftimet e disa aplikacioneve, jo të gjitha, por disa, pavarësisht se janë aktivizuar, nuk shfaqen
  Nuk e di nëse do të ketë të bëjë me versionin e ri