Officialshtë zyrtare: më 10 shtator do të shohim iPhone-in e ri

Kampusi i ri Apple

Ishte një sekret i hapur: 10 shtatori do të jetë dita që Apple do të prezantojë iPhone-in e ri. Një nga ditët më të parashikuara të vitit dhe një që gjeneron më shumë pritje në botën e teknologjisë Ajo tashmë ka një datë dhe ne mund ta shënojmë në kalendar me të kuqe. Vendi nuk mund të ishte një tjetër: Teatri Steve Jobs në Apple Park.

Ne do ta dimë iPhone i ri, për të cilin mendojmë se dimë shumicën e detajeve por nuk e kemi të qartë emrin që ata do të marrin. Ne gjithashtu pothuajse me siguri do të shohim Apple Watch Series 5 të ri dhe lajmet më të fundit që iOS 13, watchOS 6 dhe macOS Catalina do të na sjellin, sepse Apple gjithmonë ka disa hile në mëngë për këtë ditë.

Atë ditë në orën 10:00 (koha lokale në Cupertino, California) do të shohim iPhone-in e ri (iPhone 11?), Në ​​të cilin duket se fjala Pro do të shfaqet për herë të parë për të përcaktuar më të "lartë" të gamës , siç ndodh me iPad dhe MacBooks. A do të ketë një iPhone Air si pjesa tjetër e gamës së Apple? Kamera e trefishtë, përmirësimet në realitetin e shtuar dhe disa ngjyra të reja duket se janë përmirësimet kryesore të këtyre pajisjeve sipas rrjedhjeve, por ne jemi duke pritur për lajmet që mund të përfshijnë softuer ose ndonjë befasi nga e cila ende nuk ka dalë asgjë. Sa kohë do të jetë në vendet e tjera?

 • Spanja (Gadishulli Iberik): 19:00
 • Ishujt Kanarie: 18:00
 • Meksikë, Ekuador, Kolumbi, Peru: 12:00
 • Venezuela, Kili: 13:00
 • Argjentina: 14:00

Do të shohim gjithashtu Apple Watch 5, i cili duket se ka pak lajme për sa i përket pajisjeve, përveç materialeve të reja si qeramika dhe titani. watchOS 6 sjell shumë karakteristika të reja, veçanërisht për sa i përket mundësive për zhvilluesit dhe kjo duket se është basti këtë vit që një pajisje që ka arritur pjekurinë dhe ekuilibrin me gjeneratën e saj të katërt të jetë më në fund një pajisje "e rrumbullakët". A do të ketë iPad Pro të ri? A do ta shohim MacBook Pro 16 inç? Duket e pamundur, dhe ne do të duhet të presim për një ngjarje tjetër tashmë në tetor, siç ka ndodhur në raste të tjera. Po, me siguri do të shohim lajme në shërbimin streaming të Apple, dhe ndoshta më shumë detaje mbi datat e nisjes, çmimet, etj. Sigurisht, ne do të ndjekim ngjarjen në blogun tonë që të mos humbni asgjë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.