Taylor Swift trefishon suksesin e Drake me reklamën e Apple

muzika taylor swift apple

Ndonjëherë jo gjithçka shkon siç pritet, ka shumë raste kur ka një protagonist apriori, megjithatë, ka shumë qenie njerëzore që preferojnë detajet ndaj thelbit të përgjithshëm. Kjo ka ndodhur në reklamën e fundit të Apple në të cilën shohim Taylor Swift duke u bërë gati të dalë për të bërë pak nga "vrapimi" kaq i famshëm që është në modë sot. Sidoqoftë, megjithëse duket se gjithçka sillet rreth biondes së artë, njerëzit kanë preferuar të tregojnë vlerësim për artisten e zgjedhur nga vetë Taylor për momentet e saj sportive, Drake, dhe artisti i Amerikës së Veriut ka parë trefishimin e shitjeve të këngës së tij të vetme falë njoftimit bashkëpunues midis Taylor Swift dhe Apple.

Më 1 Prill, këngëtarja Taylor Swift ngarkoi një "video" në llogarinë e saj në Instagram që ishte më shumë një reklamë në të cilën mund ta shohim atë duke u përgatitur për të luajtur sporte. Për ta bërë këtë, ai përdor Apple Music, shërbimin e tij të preferuar apriori të transmetimit të muzikës, dhe zgjedh artistin Drake si metodën e tij motivuese për të qëndruar në formë. Suksesi Jumpman Pjesa e Drake është për shkak të kësaj video, dhe është se numri i madh i ndjekësve të Taylor në Instagram kanë dashur të imitojnë idhullin e tyre në jetën reale, kështu që shitjet e këngëve të tij janë rritur deri në 400% hedhjen e këngës mes hiteve të muajit.

Por nuk qëndron këtu plus listën për luajtje Gjimnastikë Apple Music është rritur në audiencë deri në 300% për shkak të reklamës. Fushatat reklamuese rreth rrjeteve sociale të artistëve më të avancuar shpesh janë shumë më efektive se çdo rrjet radioteleviziv nga ato që mund të shohim, kohët e fundit dihej në Spanjë që një cicërimë nga Cristiano Ronaldo mund të kushtonte deri në 200.000 euro


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Harry dijo

  Çfarë reklamimi i neveritshëm për të parë një video, nëse je i neveritshëm!

 2.   fran dijo

  Sa keq që është dyshe dhe jo ajo me ostia