Temperaturat e ulëta mund të ndikojnë në të dhënat e lartësisë së Apple Watch

Siç mund ta keni parë në të gjitha rrjetet sociale, ne kemi filluar vitin 2021 me një valë të ftohtë. Qytetet spanjolle janë lyer përsëri me të bardha për të mirëpritur këtë vit 2021. Por, a e keni pyetur veten Si ndikojnë këto pajisje shumë të ulëta në pajisjet elektronike? Epo sapo zbuluam se e reja Apple Watch ka probleme me temperatura të ulëta dhe me një nga funksionet e tij të reja: lartësimatës. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë detajet e këtyre problemeve që disa përdorues po raportojnë.

Altimetri ishte një nga funksionet e reja të Apple Watch Series 6 dhe Apple Watch SE, një lartësimatës gjithmonë në që na lejon të dimë informacionin tonë lartësi në kohë reale. Qëndron në sinkron me të dhënat e rrjetit Wi-Fi dhe të dhënat GPS. Por pikërisht kanë qenë përdoruesit që raportuan se po gjenin si këta të dhënat kishin një devijim midis 200 dhe 300 metrash. Dhe për çfarë i detyrohet kjo? Mund të jetë për shkak të kësaj presione të ulëta për shkak të temperaturave të ulëta. Një devijim në një farë mënyre lartësimet normale barometrike si Apple Watch, megjithëse këto zakonisht lejojnë rikalibrime, por e keqja është se Apple nuk na lejon këtë rikalibrim. 

Kështu që ju e dini, nëse jeni një nga ata që merren me sporte në natyrë, jini shumë të kujdesshëm sidomos duke kontrolluar lartësinë që Apple Watch ju tregon në këto ditë të ftohta. Sigurisht Apple përfundon duke lëshuar një azhurnim që rregullon këtë problem por deri atëherë nuk na mbetet gjë tjetër veçse të provojmë përdorni pajisje të tjera profesionale GPS që na japin informacion më të besueshëm, ose siç themi ne, përpiquni të rivendosni Apple Watch. Ne do t'ju mbajmë të informuar sa më shpejt që Apple të lëshojë një azhurnim që rregullon këtë problem. Dhe ti A e keni hasur këtë problem me lartësimin e Apple Watch Series 6 ose SE?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.