Testet e baterisë të iPhone 13 Pro tregojnë kohëzgjatje masive

Bateritë e iPhone të ri 13

Një nga risitë që sjell iPhone i ri është një kapacitet më i madh në bateritë e tyre, ku, siç u njoftua në Fjalën e fundit, modelet Pro kishin rritjen më të madhe sipas paraardhësve të tyre, iPhone 12. Që kur filluan të arrijnë tek publiku i gjerë dje dhe disa ditë para të gjithë Youtubers dhe atyre me fat që Apple ju Dërgon modelet tuaja për t'u shfaqur, nuk janë të pakta videot që kemi parë nga kutia e kutisë, testet e kamerës ose krahasimet e ngjyrave. Tani po shfaqen edhe video të përdorimit të pajisjeve dhe Ne tashmë kemi analizën e parë të baterisë të iPhone 13.

Dje, Arun Maini ndau një video të re në kanalin e tij në Youtube, Mrwhosetheboss, un Testi i baterisë për të gjitha modelet e iPhone 13 duke krahasuar kohëzgjatjen e tij me një karikim të vetëm kundrejt modeleve më të vjetra të pajisjesMe Arun shpjegon se ai gjithmonë është përpjekur të mbajë cilësime të ngjashme për të kryer testin, ku iPhone -et e testuar kishin një kapacitet maksimal të baterisë 100% dhe një intensitet të ngjashëm shkëlqimi.

Edhe pse është e vërtetë se këto teste nuk janë një test shkencor dhe i saktë, Ato na shërbejnë për t'u orientuar mjaft mirë për kapacitetin e iPhone dhe të jemi në gjendje të kuptojmë se çfarë mund të na zgjasë në jetën tonë të përditshme.

Nuk është për t'u habitur që fituesi i kësaj "beteje" për kapacitet të lartë ishte iPhone 13 Pro Max, i cili tregoi një kapacitet masiv duke duruar 9 orë e 52 minuta bateri në përdorim të vazhdueshëm. Maini tregon se është kapaciteti më i madh i baterisë që ai ka qenë në gjendje të testojë në jetën e tij. Rezultati i testit ishte si më poshtë:

 1. iPhone 13 Pro Max: 9 orë e 52 minuta
 2. iPhone 13 Pro: 8 orë e 17 minuta
 3. iPhone 13: 7 orë e 45 minuta
 4. iPhone 13 mini: 6 orë e 26 minuta
 5. iPhone 12: 5 orë e 54 minuta
 6. iPhone 11: 4 orë e 20 minuta
 7. iPhone SE 2020: 3 orë e 38 minuta

Kapaciteti i iPhone 13 mini është befasues pavarësisht se ishte shumë më i vogël se vëllezërit e tij më të mëdhenj, duke tejkaluar edhe iPhone 12. Pjesa tjetër e klasifikimit nuk është për t'u habitur, në një mënyrë të stivosur nga modelet Pro, tek mini dhe në fund modelet e mëparshme gjithashtu kompjuteri sipas "moshës".

Ata me fat që tashmë kanë iPhone -in e ri do të gëzojnë një kapacitet madhështor që Nuk do t'ju bëjë të keni nevojë për një prizë (të paktën) për një ditë të tërë dhe madje edhe pak më shumë, në varësi të përdorimit tuaj. Nëse mendoni se testi Maini nuk ishte shumë i saktë dhe bateria juaj zgjat më shumë ose më pak sesa tregon, na lini komentet tuaja!

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.