Testi i qëndrueshmërisë së Apple Watch Ultra: Ora kundër çekiçit

Testi i çekiçit kundër Apple Watch Ultra

Po sikur të bashkoni një YouTuber që dëshiron të fitojë ndjekës, një çekiç dhe Apple Watch Ultra të re që sapo goditi përdoruesit që tashmë e kanë porositur atë. Nëse po pyesni veten pse duhet t'i bëjnë këto gjëra, përgjigja është e thjeshtë: Ne vërtet duam të dimë dhe deri në çfarë pragu është rezistent ora e re e mollës që supozohet se është krijuar për të përballuar kushtet më të këqija të motit dhe përdorimin që mund të jepet. Kjo është ajo që marrim përveç një dhimbjeje të mirë dhe të menduarit: Vlen 1000 euro!

Kanali YouTube i specializuar në nënshtrimin e qëndrueshmërisë së pajisjeve të ndryshme teston mënyrën e vjetër, ose më saktë, me elementë që të gjithë i kemi në shtëpi. techrax, i ka nënshtruar këtyre testeve Apple Watch Ultra-n e ri, i cili filloi të pranohej në shtëpitë e përdoruesve të premten e kaluar, më 23 shtator. Kjo orë është projektuar nga Apple për ato sporte ekstreme, aventura pa kufij në të cilat kushtet mund të bëhen shumë të pafavorshme. Specialistët e TechRax donin të verifikonin sa i fortë është kristali i safirit të orës së re. 

Në videon e postuar në kanalin e tij, është testuar duke rënë Apple Watch Ultra nga rreth pesë këmbë. Lartësia nga ku pak a shumë e mbajmë orën në dore. Në këtë provë ka pasur dëmtime, por të parëndësishme dhe asnjëherë në xhami, por në pjesën e kasës që është prej Titani dhe ka disa gërvishtje.

Ata kontrolluan gjithashtu aftësinë dhe rezistencën e orës ndaj gërvishtjeve. Për atë, e fusnin në një kavanoz plot me karafil dhe e tundnin mirë, sikur të ishte një koktej 1000 euro. Çudia është se nuk ka pasur dëme. Rezistenca e xhamit dhe me këtë rast të kutisë, ishte evidente.

Por testi më mbresëlënës dhe nuk po e them këtë për shkak të goditjeve që mori ora, por sepse është vizualisht e pabesueshme, është të shohësh se si protagonisti i videos përdorni një çekiç kundër orës pa asnjë mëshirë. Në këtë provë, goditjet u përsëritën derisa xhami dështoi dhe u thye. Por jo para se të thyente tavolinën ku ishte. Përballoi shumë sulme. Kjo do të thotë se ne mund të jetojmë me të në jetën reale, në detyrat e përditshme. Mund të godasim edhe një gozhdë në mur me të (Kjo është një shaka, mos e bëni në shtëpi. Nuk do të funksionojë).

Është e qartë se Apple ka bërë punën e saj në krijimin një orë e qëndrueshme. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.