Testuar kapacitetet e baterive të iPhone 13 pasi i çmontoni ato

Siç pritej, sapo Apple ka filluar të dorëzojë porositë e para të së re iPhone 13, lotët e parë të lotëve kanë filluar të shfaqen shpejt në mediat sociale. Gjithmonë ka shumë kuriozitet për të parë pjesën e brendshme të një pajisjeje të re që shfaqet në treg.

Dhe një nga të dhënat e para që del në dritë kur shihni brendësinë e iPhone 13 të ri, është kapaciteti aktual i baterive tuaja, meqenëse është ekran i mëndafshit në vetë përbërësin. Pra, ne tashmë kemi kapacitetet e baterisë të katër modeleve të iPhone 13. Le t'i shohim ato.

Njësitë e para të porosive të para të iPhone 13 të ri në të gjithë botën tashmë kanë filluar të dorëzohen. Dhe është klasike të shihet se cilët janë përdoruesit e parë që publikojnë "unboxing" -in dhe përshtypjet e tyre të para, dhe më të guximshmit, çmontimet e para.

Dhe sigurisht, një nga të dhënat më të rëndësishme që mund të vëzhgoni kur gëlltisni një iPhone është të shihni kapacitetin e vërtetë të baterisë, pasi ajo është e shtypur në ekran në të. Pra, ne tashmë mund të verifikojmë që kompania nuk na ka mashtruar, dhe me të vërtetë katër modelet e reja të iPhone 13 kanë bateri me kapacitet më të madh sesa ato të gamës iPhone 12.

Krahasimi midis iPhone 13 dhe iPhone 12

 • iPhone 13 mini: 2.406 mAh vs iPhone 12 mini: 2.227 mAh
 • iPhone 13: 3.227 mAh vs iPhone 12: 2.815 mAh
 • iPhone 13 Pro: 3.095 mAh vs iPhone 12 Pro: 2.815 mAh
 • iPhone 13 Pro Max: 4.352 mAh vs iPhone 12 Pro Max: 3.687 mAh

Duke parë aftësitë aktuale, kompania nuk na ka mashtruar. Apple ka siguruar që iPhone 13 Pro ofron deri në 1,5 orë më gjatë e baterisë në krahasim me iPhone 12 Pro, ndërsa iPhone 13 Pro Max ka një jetëgjatësi të baterisë deri në Ore 2,5 më i gjatë se iPhone 12 Pro Max.

Pra, për të lundruar së shpejti, është gjëja e parë që është vërejtur në çmontimet e para të botuara. Ne do të presim për çmontimin e pajisjeve iFixit për më shumë detaje teknike.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ivan dijo

  Somewhatshtë disi e rrallë që iPhone 13 të ketë më shumë bateri sesa iPhone 13 pro