Apple TV 4K (2022): thashetheme dhe veçori të reja të mundshme

Apple TV

Lajmet e fundit tregojnë për një Apple që "u jep" para përdoruesve të Amerikës së Veriut që blejnë një Apple TV. Kjo mund të jetë një shenjë e keqe (pajisja nuk po shitet siç duhet) ose që Apple mund të dëshirojë të heqë shumë aksione menjëherë për ndonjë arsye. Kjo arsye mund të lidhet me thashethemet se Apple do të nisë një Apple TV të ri 4K në të njëjtin 2022. Pas lançimit të një modeli të ri vitin e kaluar me një procesor të ri dhe një telekomandë të re Siri, duket se këtë vit përfitimet e Apple TV do të përmirësohen më tej.

Thashethemet, megjithatë, ata nuk tregojnë (të paktën tani për tani) për një ridizajnim të pajisjes me ardhjen e modelit 4K në 2022. Në fakt, që nga lansimi i saj në vitin 2010, pajisja ka mbajtur kryesisht të njëjtin dizajn origjinal, duke qenë një kuti që u rrit në lartësi disa vite më vonë.

Në maj, analisti Ming-Chi Kuo komentoi se Apple do të përgatiste një Apple TV më të lirë, për të mbushur boshllëkun që ka aktualisht me konkurrentët e tij si Amazon Fire Stick dhe për të përmirësuar kështu strukturën aktuale të kostos së Apple TV. Përveç këtyre thashethemeve, asnjë analist tjetër nuk e ka vërtetuar apo ndarë këtë parashikimVetëm në qershor, Mark Gurman tha se Apple do të përgatiste një Apple TV të ri të koduar si J255 me një çip A14 dhe RAM më të mirë që do të lejonte aftësi më të mira të lojërave.

Vitin e kaluar dhe siç e kemi përmendur, një nga risitë e Apple TV 4K ishte telekomanda e re Siri. E bërë nga alumini dhe me një rrotë të stilit iPod, këtë vit mund të modifikohet sërish. Dhe është se sipas 9to5Mac askush nuk mund të konfirmojë se do të ndryshojë, por do të kishte kuptim në botë që Prezantoni funksionalitetin "Gjeni pajisjen time" në telekomandë, në mënyrë që të mos humbni më kurrë nëpër shtëpi.

Lansimi i një Apple TV të ri 4K mund të ndryshojë çmimin e tij në të njëjtën mënyrë siç pritet me iPhone 14 Megjithatë, për shkak të situatës aktuale botërore, Ming-Chi nuk ka komentuar këtë çështje dhe ne nuk e dimë nëse do të ruante çmimet me të njëjtin ruajtje aktuale.

Janë të gjitha thashetheme për aplikacionin e ri të mundshëm të TV 4K, por me siguri shumë prej tyre përdoruesit presin një ndryshim të mirë të fytyrës në një pajisje që mbyt pak Apple në mënyrë që të rritet në treg.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.