Thashethemet e reja tregojnë për ndryshime minimale në ridizajnimin e iPhone SE 3 (ose SE Plus)

Dje ishte sërish dita e Mac-it dhe tashmë kemi mes nesh macOS Monterrey, sistemin e ri operativ për Mac. Një sistem i ri operativ që na sjell lajme edhe pse më pak se në raste të tjera. IPhone gjithashtu mori iOS 15.1 me ProRes të ri për iPhone 13, por jo gjithçka do të flasë për pajisjet më të fundit të Apple. Dhe ka një model iPhone që ka shitjet e tij dhe për të cilin flasim pak: të iPhone SE. Një model i iPhone buxhetor pa veçori premium i cili është modeli i përsosur i hyrjes për këdo që nuk dëshiron të shpenzojë shumë. Tani na vijnë thashethemet se si do të jetë modeli i ardhshëm, ai iPhone SE 3, dhe gjithçka duket se tregon se do të jetë një model me pak ndryshime… Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet.

iPhone SE 3, ose iPhone SE Plus përflitet, edhe pse kjo ka më pak forcë pasi Apple e ka lidhur gjithmonë fjalën Plus me rritjen e madhësisë dhe në këtë rast është mjaft e dyshimtë nëse iPhone SE ka një rritje. Ajo që mund të jetë më e fuqishme është kjo Apple vështirë se do të ndryshojë dizajnin e pajisjes dhe së fundi nuk do të nisë një iPhone të ngjashëm me XR siç është komentuar javët e fundit. Procesor i ri, dizajn i njëjtë dhe me modem 5G kjo do ta bëjë iPhone-in të fitojë lidhjen e "vëllezërit të tij të mëdhenj".

Prandaj ne do të vazhdojmë me butoni home me Touch ID në një pajisje që, edhe pse mund të duket e pabesueshme, ende shitet pasi ka shumë përdorues që e pëlqejnë këtë dizajn dhe që duan të zgjedhin një model më të lirë. Natyrisht, duket se do të na duhet prisni vitin 2022 për të parë nëse thashethemet janë të vërteta ... Dhe për ju, çfarë do të mendonit për një rinovim të vogël të iPhone SE? Mendoni se do të vazhdojë të shitet apo është një model i vjetëruar që vështirë se ka rëndësi?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   YAMID ESTEBAN dijo

    nëse nuk vjen i gjithë ekrani, nuk ia vlen, një model me korniza dhe ID me prekje është tashmë i vjetëruar