Thirrjet me video të WhatsApp konfirmohen të jenë realitet, por kur?

Thirrje video në WhatsApp

Aplikacioni më i përdorur i mesazheve në planet nuk është i përsosur. Shumë aplikacione konkurruese kanë shumë karakteristika interesante, por WhatsApp ka diçka që të tjerët nuk e bëjnë: numrin e përdoruesve. Ne tashmë jemi 1.000 milion përdorues me të cilët ne bisedojmë WhatsApp, që është rreth një në tetë banorë të planetit. Një nga funksionet që i mungon është aftësia për të bërë video thirrje, diçka që duket se është afër qosheve.

Si në shumë raste të tjera, konfirmimi se thirrjet video do të arrijnë në WhatsApp ka ndodhur në faqe e përkthimeve të aplikacioneve. Siç mund ta shihni në imazhin vijues, WhatsApp tashmë ka shtuar fjalët dhe frazat që do të përfshihen në një azhurnim të ardhshëm dhe njëra prej tyre do të jetë "Telefonata e humbur me video", e cila e përkthyer në spanjisht mendoj se nuk do të ishte ndonjë nga përkthimet të kapjes, përndryshe "Thirrje video" në një fjalë të përbërë.

Telefonatat video së shpejti do të mbërrijnë në WhatsApp

Faqja e përkthimit në WhatsApp

Pyetja është: kur do të mbërrijnë më në fund thirrjet video në WhatsApp? Në këtë kohë është e pamundur të japësh një përgjigje. Përdoruesit me një Apple Rights Watch Ata janë ende në pritje të një azhurnimi që do të lëshohet me mbështetjen për orën inteligjente të mollës dhe ai opsion është shfaqur prej kohësh në faqen e përkthimit të aplikacionit të mesazheve që tani zotëron Facebook. Nëse duhet të them atë që mendoj, më duket se thirrjet video do të vijnë më parë, pasi që është një funksion më i rëndësishëm që do të përdorin më shumë përdorues.

Çfarë është një fakt është se aplikacioni më i përdorur i mesazheve në planet po azhurnohet shumë herë më shumë dhe po shton më shumë funksione që nga ardhja e iPhone 6s, kështu që thirrjet video mund të mbërrijnë në çdo kohë, e cila mund të jetë javë ose muaj, ish


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   IV  N (@ ivancg95) dijo

  Jini në vëzhgim për azhurnimin tjetër që thotë "Bug Fixed".
  Operatorët do të fërkojnë duart me konsumin.
  Ata do të duhet të korrigjojnë vonesën e thirrjeve zanore në vend që të mbajnë mbushjen brenda.