Tidal lëshon një abonim të ri falas dhe premton të paguajë drejtpërdrejt artistët

TIDAL për Apple Watch

Tregu i muzikës streaming nuk ka evoluar aq gjerësisht sa ai i videos. Në fund, shërbimet ushqehen nga katalogë shumë të ngjashëm ndryshe nga ato që shohim me platforma të tilla si Netflix, HBO ose Amazon që gjithnjë e më shumë ndërmarrin prodhimet e tyre për të konkurruar me njëra-tjetrën. Në muzikë kemi të mëdhenj si Spotify ose Apple Music, ose shërbime të tjera me audiencën e tyre që bastojnë në objektiva të tjerë. Tidal, shërbimi që ishte i përkushtuar ndaj cilësisë, tani synon të nisë abonimin e tij të parë falas. Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet ...

Në fund, për të konkurruar duhet të jesh në një rishpikje të vazhdueshme, kjo është ajo që ata duan të bëjnë nga Tidal. Ndërsa komentojnë, do të nisë abonimin e tyre të parë falas (aktualisht vetëm në Shtetet e Bashkuara), një abonim i ri që do të na lejojë të shijojmë muzikë në transmetim me ndërprerje të kufizuara, pra me reklama. Po vërtet, falas, por artistët do të vazhdojnë të tarifojnë, dhe e bëjnë të qartë duke konfirmuar se interesi i tyre kryesor është se artistët marrin pagesë të drejtë për muzikën e tyre. Përveç kësaj, a Përqindja e abonimeve të paguara të Tidal do t'u shkojë artistëve me pikët më të mira, diçka e pavarur nga pagesa për riprodhimet.

Tidal, shërbimi që që në fillim zgjodhi muzikën e transmetimit me cilësi të lartë. Tani ata përpiqen të merren me të tjerët që sapo kanë inkorporuar muzikë me cilësi të lartë si Apple Music ose Amazon Music. Në fund, është një lajm i mrekullueshëm që na bën të kemi një shans më shumë kur bëhet fjalë për të dëgjuar muzikë. Nuk ju shqetëson të dëgjoni reklamat? mendoni për një abonim falasNë fund të fundit, çdo gjë ka një çmim dhe të paguash duke dëgjuar reklama është një opsion më shumë. Ne gjithmonë do të kemi mundësinë të vendosim për një shërbim ose një tjetër. Dhe ju, cilin shërbim muzikor në transmetim preferoni?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.