Tim Cook fton Elon Musk në Apple Park për të zgjidhur polemikat rreth Twitter

Apple Park

Elon Musk është pronari i Twitter-it pas një përmbysjeje të gjatë që ka zgjatur prej muajsh. Megjithatë, ardhja e tij ka shkaktuar një tërmet të madh në kompani me një numër të madh pushimesh nga puna dhe ndryshime të mëdha në politikat e rrjetit social. Një nga këto modifikime është riaktivizimi i më shumë se 60.000 llogarive të pezulluara, duke përfshirë edhe ish-presidentin amerikan Donald Trump. Përballja e fundit e Elon Musk ka qenë me Apple dhe CEO i saj, Tim Cook. të cilin ai e akuzoi se donte të hiqte Twitter nga App Store. Kjo bujë ka shkaktuar lëvizje në Cupertino dhe Tim Cook është takuar me Elon Musk dhe ata kanë sqaruar mosmarrëveshjet e tyre. Ne do t'ju tregojmë.

Apple nuk planifikon të heqë Twitter nga App Store, siç la të kuptohet Elon Musk

 

Tim Cook dhe Elon Musk

Elon Musk ka ardhur në lajmet informative për të qëndruar. Siç thamë, disa javë më parë përfundoi zyrtarisht blerja e Twitter dhe ai filloi të kryente detyrat e tij si CEO. Ditët e fundit janë shprehur shumë opinione për sjelljen e tij. Shumica dërrmuese e keqe. A kapitulli i ri i sjelljes kompulsive të Elon Musk Filloi në fillim të javës siç ju thamë në ditën e saj:

Tim Cook dhe Elon Musk
Artikulli i lidhur:
Elon Musk sulmon Tim Cook dhe Apple për heqjen e reklamave në Twitter

Përmbledhja është se Elon Musk supozoi se Apple donte të hiqte Twitter nga App Store. Arsyeja? Zhvendosja e Twitter për të aktivizuar llogaritë e pezulluara që mund të ashpërsojnë gjuhën në rrjetin social, ndër arsye të tjera. Në fakt, po atë ditë, Musk sulmoi Tim Cook, duke i siguruar se ata ishin një lloj korruptues i lirisë, me tonin dramatik-komik të CEO-t të Twitter.

Disa orë më parë Musk postoi një postim në Twitter në kopshtet e Apple Park. Me sa duket, Tim Cook e kishte ftuar selinë e Apple që të përpiqej të qetësonte gjërat dhe të bënte të qarta qëllimet e mollës së madhe. Burime të brendshme, dhe jo aq të brendshme sa tweetet e Elon-it, e sigurojnë këtë Apple nuk ka ndërmend të heqë Twitter nga App Store. Në fakt, tweet-i shpjegon se ‘keqkuptimi’ është zgjidhur qartë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.