Transkriptimi zyrtar i videove të WWDC të kaluar 2016 është tani në dispozicion

Faqja ku do të transmetohet WWDC 2016

Komuniteti i zhvilluesve është një nga shtyllat më të rëndësishme të kompanisë dhe si provë të kësaj ne shohim Interesi i Apple për të përkëdhelur këtë komunitet në çdo kohë. Dje kompania me qendër në Cupertino përuroi akademinë e parë për të mësuar se si të zhvillojë aplikacione iOS në Napoli, të cilat do t'i shërbejnë të gjithë Evropës, megjithëse nuk do të hyjë në veprim deri në tetor.

Nga ana tjetër, ne gjejmë punëtoritë që kompania zhvillon çdo vit në kuadrin e Konferencave të Zhvilluesve, në të cilat kompania paraqet të gjitha risitë e sistemeve që do të dalin në treg muaj më vonë, në Shtator si rregull i përgjithshëm. Në këto punëtori zhvilluesit mund të flasë nga dora e parë me inxhinierët e Apple për të zgjidhur shqetësimet, për të ngritur pyetje… Si dhe të mësoni se si të përmirësoni mënyrën e kodimit në iOS.

Të gjitha videot që korrespondojnë me WWDC janë të disponueshme përmes aplikacionit WWDC të disponueshëm në App Store, por kur bëhet fjalë për këshillimin e tyre nuk është e lehtë pasi duhet të shikoni të gjithë videon për të parë nëse përmbajtja është e ndonjë dobie. Për atë, kompania transkripton zyrtarisht të gjithë përmbajtjen e videove në mënyrë që zhvilluesit të mund të kërkojnë fjalë kyçe shumë më shpejt për të shkuar drejtpërdrejt në fragmentin ose në një pjesë të videos që na intereson.

Nëse për shembull ne kërkojmë për watchOS 3 motorin e kërkimit Do të kthejë një lidhje me të gjitha videot ku shfaqet ajo fjalë së bashku me transkriptin e tij zyrtar në mënyrë që të mos humbasim asnjë nga videot ku ai flet për sistemin operativ Apple Watch. Ky transkript nuk është i disponueshëm përmes aplikacionit të disponueshëm në App Store, por duhet të shkojmë në portalin e zhvilluesve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.