Transmetimet e drejtpërdrejta të Instagram mund të zgjasin deri në 4 orë dhe të arkivohen për 30 ditë

Ato të drejtpërdrejta të Instagram ose Instagram Lives, një shërbim Instagram

Përparimet që pësojnë aplikacionet me kalimin e kohës përshtaten me nevojat e shoqërisë. Instagram Ai ka qenë një shembull i kësaj, shumë herë me koston e ideve që nuk ishin të tijat. Një shembull i kësaj mund të jetë debakli i Snapchat pas integrimit të tregimeve ose transmetimeve të drejtpërdrejta nga Periskopi ose rrjete të tjera sociale. Sot janë njoftuar tre risi rreth shfaqjeve të drejtpërdrejta të Instagram, një mjet i përdorur në të gjithë botën që lejon përdoruesin dhe ndjekësit e tyre të jenë në kontakt në kohë reale duke bashkëvepruar në një mënyrë të veçantë. Një nga këto risi është implementimi i maksimumi 4 orë për live ose mundësia e arkivojeni atë për 30 ditë.

Direkt nga Instagram: lajme për të tërhequr një audiencë

I saj tre lajme që ata kanë dashur të zbatojnë sot për drejtpërdrejtë të Instagram. Nga kompania e Mark Zuckerberg ata duan të përmirësojnë më tej një mjet që filloi kur lulëzimi dhe pak nga pak përdorimi i tij po zvogëlohet. Sidoqoftë, mund të ndodhë që këto mundësi të reja janë shtysa e nevojshme për të tërhequr vëmendjen e njerëzve. influencers (dhe jo aq influencers) për ta përdorur atë për përfitimin tuaj.

Artikulli i lidhur:
Facebook blen GIPHY për t'u integruar kryesisht në Instagram

Përmes një cicërimi të shkurtër, lajmet në lidhje me drejtpërdrejtë të Instagram u shpjeguan shkurtimisht:

  • Deri në 4 orë: Deri më tani, live Instagram kishte një kohëzgjatje maksimale prej 1 ore. Sidoqoftë, këto mundësi të reja shtojnë 3 orë më shumë në total. Prandaj, tani një live mund të zgjasë deri në katër orë pa ndërprerje.
  • Kurseni direkt 30 ditë: ekziston edhe mundësia e arkivimit të transmetimit të drejtpërdrejtë lart Ditë 30. Në mënyrë që të mund ta shkarkoni, ta ngarkoni në IG TV ose ta ruani në arkivat tona.
  • Seksion i ri në Explora: Një seksion i ri prezantohet për të parë transmetimet e tjera të Instagram-it që janë aktive në kohën kur kemi qasje në rrjetin social.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.