Një nderim për Steve Jobs hap Kryefjala e iPhone X

E përpiktë si zakonisht, në orën 19:00 pasdite, në kohën gadishullore Spanjolle, ka filluar ngjarja e gjeneratës së re të iPhone, e cila, për herë të parë, mbahet nga Teatri Steve Jobs i parkut të ri Apple në Cupertino, California.

Përveç kësaj, ky vit shënon dhjetë vjetorin e lansimit të iPhone origjinal, një seri e tërë "rastësish" që kanë lejuar ngjarjen e iPhone X të fillojë me një nderim për bashkëthemeluesin e kompanisë, Steve Jobs.

Homazhe për Steve Jobs në auditorin e tij

Kryefjala e iPhone X ka filluar me një fjalë të thjeshtë në pjesën e pasme të skenës: “Mirësevini në Teatrin Steve Jobs ". Dhe me këtë, filloi një haraç i vogël për atë që ishte bashkëthemeluesi i kompanisë me mollën e kafshuar.

Ngjarja filloi me një regjistrim audio të Steve Jobs duke folur për atë që e mban Apple të vazhdojë: "Akti i krijimit të diçkaje me shumë kujdes dhe dashuri ... që përcjell diçka."

Me Tim Cook në skenë, CEO i tanishëm i Apple ka rrëfyer atë "Më pëlqen të dëgjoj zërin tënd" ndërsa ai ka ndarë se është një nder të mirëpres të gjithë të pranishmit në Teatrin Steve Jobs, diçka që mund të bëhej vetëm me një mesazh nga vetë Jobs.

Ngjarja e 1.000 vjetorit të iPhone është e para ndonjëherë që është mbajtur në Teatrin Steve Jobs, një hapësirë ​​e pabesueshme me mure qelqi masiv, një tavan me fibra karboni dhe një auditor nëntokësor prej XNUMX vendesh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.