Twitter e bën më të lehtë krijimin e GIF-ve me kamerën në përditësimin e tij të ri

Twitter

Rrjetet sociale vazhdojnë të përparojnë me hapa të mëdhenj. Twitter është një prej tyre rrjetet sociale e cila vazhdon të rritet në numrin e përdoruesve aktivë. Megjithatë, dinamika e krijuar nga debati dhe gjuha e urrejtjes po fton shumë përdorues të braktisin anijen. Twitter, nga ana tjetër, vazhdon të krijojë funksione dhe mjete të reja në përpjekje për të zbutur dezinformatat dhe konfrontimet mes përdoruesve. Por përditësimi i ri nuk përfshin asnjë nga ato funksione por një mënyrë e re për të krijuar shpejt GIF përmes kamerës brenda aplikacionit. Nuk ka më një justifikim për të gjeneruar GIF të reja të animuara.

Krijo GIF për Twitter shpejt me funksionin e tij të ri

Përmbajtja multimediale i shoqëron tweet-et në mënyra të ndryshme. Aktualisht mund të bashkëngjitni video, lidhje, imazhe, GIF ose sondazhe. Ky ndërveprim me përdoruesin lejon që lundrimi nëpër Timeline dhe përvoja e përdoruesit të jetë shumë më e mirë sesa pa këtë lloj përmbajtjeje shtesë.

La version i ri i twitter përfshin një gjenerator i ri GIF në kamerën e vetë aplikacionit. Kjo do të thotë, kur klikojmë në butonin 'Kamera', ne hyjmë në një modalitet të ri në menunë e poshtme: GIF. Ne shtypim sikur do të regjistronim një video dhe kur lëshojmë, kemi GIF-in që kemi krijuar të bashkangjitur në tweet-in tonë.

Hiqni ndjekësit e Twitter pa i bllokuar ata
Artikulli i lidhur:
Twitter tani ju lejon të hiqni ndjekësit pa pasur nevojë t'i bllokoni

Nuk ka më një justifikim për të krijuar GIF-et tona të animuara që na duhej t'i bënim përmes aplikacioneve të pafundme brenda App Store. Përveç kësaj, Twitter po teston funksione të tjera midis një grupi të përzgjedhur përdoruesish, si mundësia e "vlerësimit negativ" të një tweet-i për ta bërë atë më pak të rëndësishëm në rrjetin social, ndër të tjera.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.