Twitter po del nga llogaritë rastësisht

Twitter

Një problem i çuditshëm dhe kurioz po u shkakton dhimbje koke përdoruesve të Twitter në iOS që nga ditët e fundit. Sipas një numri të madh ankesash nga përdoruesit, aplikacioni Twitter papritmas dhe vazhdimisht po largon përdoruesit e rastësishëm nga sesioni juaj. Defekti, në parim, do të prekte vetëm përdoruesit e iOS dhe Twitter e ka konfirmuar atë.

Kompania e shpendëve ka konfirmuar se ata tashmë do të hetojnë arsyen e këtij problemi. Në një përditësim të shpërndarë së fundmi nga ekipi mbështetës i Twitter, ata e treguan këtë në një komunikim të thjeshtë, pa qenë në gjendje të japin më shumë detaje rreth saj:

Po hetojmë një defekt që po shkakton dalje të papritura në iOS 15. Na vjen keq për shqetësimin dhe do t'ju mbajmë të informuar për rregullimet.

Përgjigjet e ekipit mbështetës ndaj tweet-it sugjerojnë këtë defekti po prek një numër të mirë përdoruesish, ku disa tregojnë se janë përjashtuar nga seanca e tyre "disa" herë ose më shumë. Nuk ka shumë detaje të tjera mbi shtrirjen e defektit, madje as ekipi mbështetës nuk ka qenë në gjendje të na japë më shumë dritë mbi të, por duket se është e qartë se ai nuk shkon përtej iOS 15 dhe në çdo kohë të ditë, pa një afat kohor të caktuar.

Për më tepër, duket se Defekti nuk ndodh në nivel llogarie, por u ka ndodhur disa përdoruesve me të gjitha llogaritë që kanë hapur nga aplikacioni i tyre, duke qenë në gjendje t'ju dëbojë pa njoftim paraprak nga ndonjë prej tyre, pavarësisht se cilin po përdorni.

Personalisht, ne nuk jemi prekur nga ky problem, i cili, ne e kuptojmë, mund të bëhet shumë i bezdisshëm dhe aq më tepër kur lexoni ushqim dhe befas nuk mund të vazhdoni atje ku po shkoni ose duhet të identifikoheni përsëri për të. Twitter po punon për një përditësim, kështu që ju rekomandojmë t'i kushtoni vëmendje App Store dhe përditësimit në versionin më të fundit këto ditë. Theksim për të gjithë ju që jeni prekur nga defekti.

Dhe tek ju, a ka ndikuar defekti tek ju? A ju është dashur të zgjidhni zgjidhje (aplikacione) të tjera për t'u identifikuar dhe për të qenë në gjendje të përdorni shërbimin normalisht? Ne ju lexojmë!

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.