Twitter tani ju lejon të hiqni ndjekësit pa pasur nevojë t'i bllokoni

Hiqni ndjekësit e Twitter pa i bllokuar ata

L rrjetet sociale ata janë duke u bërë terren i madh pjellor për dezinformimin dhe urrejtjen. Sidoqoftë, ato janë gjithashtu plot me shtrirje, njohuri dhe argëtim. Kompanitë, veçanërisht pronarët e rrjeteve sociale, po bëhen gati të përpiqen të ndalojnë përparimin e këtyre aspekteve negative që rrethojnë shërbimet e tyre. Në rastin e Twitter, ai sapo është lansuar zyrtarisht Një opsion që na lejon të formojmë listën tonë të ndjekësve, duke qenë në gjendje të eliminojmë përdoruesit që na ndjekin pa pasur nevojë t’i bllokojmë. Deri më tani, për të parandaluar që dikush të na ndjekë na duhej ta bllokonim ose ta mbanim llogarinë private dhe të mos e pranonim kërkesën e tyre, doni të mësoni se si të hiqni ndjekësit?

A mund t'i hiqni tani përdoruesit nga ndjekësit tuaj pa i bllokuar ata?

Nevoja për të hiqni ndjekësit nga lista jonë e përdoruesve që na ndjekin mund të jetë për arsye të ndryshme. Ndoshta ju nuk dëshironi që ai përdorues të konsultohet me cicërimet tuaja ose keni pasur fërkime në rrjetin social. Deri kohët e fundit, ne vetëm mund të bllokonim përdoruesin që të mos na ndiqte. Sidoqoftë, për disa muaj Twitter po testonte një opsion që lejonte fshini ndjekësit pa i bllokuar ata. Dhe kjo veçori tani është në dispozicion për të gjithë përdoruesit.

Artikulli i lidhur:
Twitter ju lejon të luani video në YouTube pa u larguar nga aplikacioni

Për ta bërë këtë, klikoni në listën tuaj "Ndjekësit". Gjeni përdoruesin që dëshironi të hiqni dhe klikoni në «…» dhe klikoni në «Hiq ndjekësin». Që nga ai moment, përdoruesi nuk do t'ju ndjekë më. Ju nuk do të merrni asnjë njoftim për të por ai do të jetë në gjendje t'ju ndjekë përsëri nëse e kupton se nuk po ju ndjek.

Twitter vazhdon të testojë mjete dhe opsione të reja për të luftuar kundër këtij lloji të përmbajtjes mashtruese dhe dridhjeve të këqija që janë në shërbim ose thjesht duke përmirësuar platformën e tij në shumë aspekte. Disa nga këto opsione mund të jenë opsioni për të arkivuar cicërimat, për të fshehur cicërimat që tashmë i keni shënuar si më pëlqejnë ose për të ndaluar ndjekjen e bisedave që nuk kontribuojnë asgjë për ju. Ne do të shohim nëse këto veçori përfundimisht arrijnë në versionin përfundimtar të Twitter.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.