UGREEN Hub USB-C, një stacion i përballueshëm dhe i besueshëm për MacBook ose iPad Pro

USB-C na ofron shkathtësi të madhe, por na detyron të ndryshojmë pajisje shtesë me lidhje të vjetra, ose të blejmë një përshtatës që na ofron ato lidhje. Ne testuar Qendër UGREEN USB-C, me një çmim shumë interesant i cili na ofron një lexues letrash me bira, HDMI dhe 3 porta USB.

Ky adaptor UGREEN Bast në një dizajn me tela, në mënyrë që të arrihet një pajtueshmëri më e madhe, në mënyrë që të mund të përdoret në mënyrë të përsosur me çdo laptop, MacBook Air ose Pro për shembull, si dhe me iPad Pro tonë të dashur. Ai përdor vetëm një lidhje USB-C të pajisjes sonë dhe lidhësi i tij është aq i vogël sa të mos ndërhyjë kur lidhni një pajisje tjetër në lidhjen tjetër të MacBook tonë.

Ai gjithashtu ka një përfundim të këndshëm të anodizuar që nuk përplaset aspak me pajisjet tona Apple. Shtë i vogël dhe shumë i lehtë, kështu që lehtë mund ta merrni me vete duke shoqëruar laptopin ose iPad Pro. Na mungon një çantë ose rast për ta transportuar, por duke marrë parasysh çmimin e saj, nuk mund të ankohemi shumë. Struktura e saj e jashtme e aluminit ndihmon në shpërndarjen e nxehtësisë më mirë.

Ky adaptor na ofron një lexues kartash SD dhe TF, tre porta USB 3.0 dhe një portë HDMI 4K 30Hz. Mund të përdorni të gjitha portat njëkohësisht, duke kaluar të dhëna nga njëra te tjetra pa ndonjë problem. Cilësia e imazhit që mund të dërgohet nga HDMI është mjaft e mirë, megjithëse e kufizuar në maksimumin 4K 30Hz. Stabiliteti i lidhjeve është i mirë, pa probleme, edhe kur kalon skedarë të mëdhenj nëpër to.

E vetmja gjë e dobët e këtij adaptori është se pa portë USB-C. Ky nuk është një problem i madh kur e përdorni me MacBook Air ose Pro, pasi keni porta të tjera USB-C që mund t'i përdorni për të mbushur laptopin tuaj. Në rastin e iPad Pro, ju zini portin e tij të vetëm USB-C, kështu që nuk do të jeni në gjendje ta rimbushni atë përveç nëse, si në rastin tim, përdorni tastierën magjike, e cila ka USB-C të vetin për të rimbushur iPad Pro

Mendimi i redaktorit

Nëse jeni duke kërkuar një përshtatës që ju lejon të përdorni pajisjet tuaja USB "të vjetra" ose të lidheni me një monitor ose televizor, ose të lexoni karta memorie, ky UGREEN USB-C Hub ju ofron të gjitha këto me një dizajn të mirë, një cilësi ndërtimi për Mbi mesataren, dhe një çmim vërtet të pamposhtur. E gjithë kjo ka një dobësi: ju humbni një USB-C, i cili mund të jetë problem veçanërisht në iPad Pro. Çmimi i tij është 23,41 € nëse përdorim kodin e zbritjes 9NSISN75 (e vlefshme deri më 31 korrik 2020) në Amazon (lidhje).

Qendër UGREEN USB-C
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
23
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • lidhjet
  Redaktori: 70%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Dizajn dhe ndërtim i mirë
 • Shumëllojshmëri portesh në dispozicion
 • Nuk nxehet shumë

Contras

 • Pa USB-C për të rimbushur pajisjen tonë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.