Ugreen X-Kit, stendë dhe USB-C HUB për tu marrë kudo

Ulja e numrit të aksesorëve që duhet të mbani me iPad Pro ose MacBook por duke garantuar se mund të bëni të gjitha llojet e punës është ajo që arrin kjo mbajtëse e re Ugreen X-Kit që ne gjithashtu mund ta marrim me një çmim të shkëlqyeshëm.

Mbështetje për të punuar qetë

Për shumicën, pozicioni i punës i laptopit tonë ose iPad Pro nuk është më i përshtatshmi, veçanërisht kur duhet të kalojmë disa orë me ta. Një tastierë që është shumë e ulët dhe një ekran që është gjithashtu poshtë syve tanë e bëjnë lodhjen të arrijë duart dhe qafën tonë më shpejt. Kjo është arsyeja pse përdorimi i mbështetësve është përhapur shumë. Ugreen ka krijuar një mbështetje që mund ta përdorim me tabletin ose laptopin tonë, shumë e lehtë dhe e palosshme, kështu që ne mund ta mbajmë atë në çdo qese.

E bërë nga alumini, është një mbështetje shumë e fortë ndërsa peshon vetëm 282 gr. Palosja dhe shpalosja është çështje sekondare falë sistemit që Ugreen ka shpikur dhe që lejon që stenda të jetë shumë e qëndrueshme dhe këndi i punës mund të rregullohet me një total prej 4 pozicionesh që variojnë nga 15 gradë në një maksimum prej 33 gradë. Kjo ju lejon të anoni tastierën paksa për të shkruar më rehat, ose ta poziciononi kompjuterin në një lartësi më ergonomike. Sapo të vendoset pozicioni i dëshiruar nuk ka asnjë lloj xhuxh që shqetëson shtypjen.

Stenda është e mbuluar me silikon në zonat e kontaktit me laptopin ose tabletin tuaj, për të shmangur dëmtimin e sipërfaqes së tij delikate të aluminit. Mund ta përdorni me MacBook Air dhe Pro, si dhe iPad Pro ose Air. Në rastin e dy të fundit, është ideale t'i përdorni ato me një tastierë të jashtme, ose t'i vendosni si çdo laptop duke përdorur një mbulesë tastiere siç është Tastiera Magjike. Mbështetja gjithashtu përfshin një mbulesë me të cilën ne mund ta transportojmë atë.

Një HUB me të gjitha lidhjet e nevojshme

Deri më tani do të flisnim për një aksesor shumë të dobishëm, por është që përveç gjithçkaje që ju kemi thënë, edhe kjo mbështetje përfshin pesë lidhje për të përfituar sa më shumë nga laptopi ose tableti ynë.

 • USB-C 5 Gbps
 • 2x USB-A 3.0 5 Gbps
 • HDMI 4K 30Hz
 • Foleja SD UHS-1 104 MB / s
 • Foleja TF UHS-1 104 MB / s

Lidhja e mbështetjes me laptopin ose tabletën tonë bëhet duke përdorur një kabllo USB-C në USB-C që përfshihet në kutinë. Me atë kabllo të vetme mund të lidhim një ekran të jashtëm, disqe të ngurta, karta memorie, kamera, etj. E vetmja gjë e dobët që mund të vihet është se ajo ka vetëm një USB-C, kështu që nëse duam të punojmë me laptopin tonë të lidhur me rrymën do të duhet të përdorim një tjetër USB-C të pajisjes. Në rastin e iPad që është një problem, pasi që ne kemi një USB-C të vetëm, përveç nëse kemi tastierën magjike që sjell USB-C-në e vet për karikim.

Mendimi i redaktorit

Kombinimi në një pajisje të vetme i një baze që ju lejon të ngrini laptopin ose tabletin tuaj, dhe një HUB për të lidhur deri në 5 pajisje të ndryshme është një ide e shkëlqyeshme që Ugreen ka realizuar me një produkt të patëmetë. E vetmja gjë e dobët që mund të vihet është mungesa e një USB-C tjetër për karikimin e drejtpërdrejtë të laptopit ose tabletës, detaj që ka më pak rëndësi me autonominë e lartë që kanë laptopët dhe tabletët Apple sot. Ky Ugreen X-Kit është i disponueshëm tani në Indiegogo (lidhje) për një çmim prej 64 €, një zbritje prej 34% krahasuar me çmimin e tij zyrtar kur del në shitje.

X-Kit Ugreen
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
64 €
 • 80%

 • X-Kit Ugreen
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Foldable dhe peshë e lehtë
 • Materiale cilësore
 • 5 lidhje duke përfshirë HDMI 4K
 • Përfshin kabllon e lidhjes dhe çantën mbajtëse

Contras

 • Vetëm një USB-C

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.