Përdorimi i Apple Pay shumëzohet me 5 në vetëm një vit

Apple Pay

Apple prezantoi bilancin e saj tremujor dje dhe, megjithëse nuk mund të themi se ishte një katastrofë, ishte bilanci i parë negativ që nga viti 2003 (ata të "Apple është i dënuar" tashmë po fërkojnë duart). Në këtë ngjarje, Tim Cook foli për të gjithë ekonominë e kompanisë së tij dhe shërbimi i tij i pagesave mobile është një nga produktet e Apple që po funksionon më mirë, duke u rritur me "një qind për qind të jashtëzakonshme". Krahasuar me të njëjtat data të vitit të kaluar, Apple Pay po përdoret pesë herë më shumë.

Edhe pse në vende si një server që shkruan se nuk ka arritur ende, Apple ka hedhur bast shumë në shërbimin e saj të pagesave mobile duke e çuar atë në dyqane dhe banka që nga tetori 2014, kur u prezantua së bashku me iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus. Apple Pay ka mbërritur kohët e fundit në Kinë dhe Singapor, por në fund të vitit 2015 arriti edhe Australi dhe Kanada. Vendet e mëparshme u bashkuan me Shtetet e Bashkuara, ku është në dispozicion nga fillimi, dhe Mbretëria e Bashkuar.

Apple Pay duhet të mbërrijë në Spanjë këtë vit

Vetëm në Shtetet e Bashkuara, Apple Pay është në dispozicion në më shumë se 1.000.000 vendndodhje. Nëse numërojmë të gjitha institucionet në të cilat është në dispozicion, ajo është tashmë në 10.000.000 dyqane. Por edhe nëse numrat janë aq të mirë, shërbimi i pagesave mobile të Apple nuk u sjell atyre shumë përfitime, ose të paktën jo drejtpërdrejt. Apple Pay mund të jetë një pikë rehati për të na ftuar të përdorim disa shërbime në bllok që ofrojnë përfitime të rëndësishme.

Dhe kur do të arrijë Apple Pay në Spanjë? Epo, nuk ka asgjë zyrtare, por thashethemet thonë që ne mund të paguajmë me Apple Pay në Spanjë në vitin 2016, së bashku me vendet e tjera si Franca, Brazili dhe Hong Kongu, kështu që do të duhet të kemi pak më shumë durim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.