Ushtria e Shteteve të Bashkuara ndryshon Android për iPhone 6s për shkak të performancës së dobët

iPhone-6s-Plus-16

Deri relativisht kohët e fundit, këshilltarët dhe zyrtarët që punojnë në Shtëpinë e Bardhë janë detyruar të vazhdojnë të përdorin BlackBerry. Por pak më pak se një vit më parë, qeveria Amerikane nisi një plan për të modernizuar pajisjet informatike dhe të komunikimit të Shtëpisë së Bardhë dhe më në fund i gjithë personeli që punon çdo ditë mund të zgjedhë të shkëmbeni pajisjen tuaj me një iPhone ose Samsung, alternativat e vetme të ofruara nga ky plan modernizimi. Disa muaj më parë, senatorët e Shteteve të Bashkuara gjithashtu panë se si ata më në fund mund të shkëmbenin BlackBerry të tyre të vjetër me pajisje të tjera. Sigurisht, Obama vazhdon me BlackBerry, një pajisje e krijuar posaçërisht nga firma Kanadeze.

Lajmet e fundit që na vijnë nga institucionet në lidhje me autoritetet e Shteteve të Bashkuara, raportojnë se Komandat e Operacioneve Speciale të ushtrisë Amerikane, do të ndalojë përdorimin e një varianti të Samsung Galaxy Note (nuk e dimë modelin e saktë) për të filluar përdorimin e iPhone 6s, një pajisje e përgatitur posaçërisht për këtë ekip taktik.

Sipas botimit DodBuzz, i cili ka dalë në dritë, ky ndryshim ende nuk është konfirmuar nga ushtria. Me sa duket arsyeja kryesore për këtë ndryshim është për shkak të faktit se pajisja që ata përdorin aktualisht varet shumë herë. Një arsye tjetër është se ai është një model shumë më modern sesa ai që ata po përdorin aktualisht, kështu që ndoshta mund të flasim për versionin e parë ose të dytë të Galaxy Note.

Një burim tjetër i botimit DodBuzz, pohon se ndryshimi për iPhone 6s, mund të jetë gjithashtu për shkak të aftësive grafike dhe operacionale të pabesueshme të pajisjes, diçka që aktualisht nuk e ka në shënimin veteran që ata përdorin. Kjo nuk është hera e parë që ushtria e Shteteve të Bashkuara ka arritur të marrë pajisjet e saj në duart e ushtarëve. Në vitin 2010, Apple filloi shpërndarjen e iPod touch për ushtarët e vendosur në Iran dhe Afganistan, pajisje që mbanin disa përkthyes për gjuhë të veçanta të arabishtes, Irakut, Kurdisht, Dari dhe Pushto.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   CESAR dijo

  Pershendetje Mirembrema. E di që kjo nuk shkon këtu, por unë kam lexuar në disa forume që tregojnë se iOS 9.3.3 përfundimtar ishte lëshuar. Doja të dija nëse ata kishin informacion në lidhje me të

 2.   Chooviik dijo

  Ngjyrosni reklamat e Apple siç ka bërë edhe herë të tjera, të tilla si fotografë profesionistë që përdorin iPhone dhe më pas keni parë të dhënat e fotografive dhe ato janë trajtuar me Photoshop, ose atë të karikaturistëve me iPad Pro, reklamë e pastër e cila paguhet ose me produkte si në këtë rast që ndryshojnë celularët e vjetër në ushtri