Vetëm 14,8% e përdoruesve të iPhone do të blejnë iPhone 7

iPhone-7-negro-27969883296_ae067c4d93_b

Analisti i Piper Jaffray, Gene Munster ka kryer studime të ndryshme të tregut mbi pritjet e përdoruesve me lansimin e iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus. Edhe analistët edhe investitorët Ata janë të shqetësuar për inovacionin e ulët që do të na ofrojnë modelet e reja, i cili do të duket shumë i ngjashëm me iPhone 6s aktual.

Kjo vazhdimësi në modelin e mëparshëm, e njëjtë me atë të dy viteve më parë, nuk i frymëzon përdoruesit të blejnë këtë model të ri që do të mbërrijë në muajin shtator. Sipas disa prej analistëve, shitjet e iPhone mund të bien në nivelet e vitit 2014 duke konfirmuar se shitjet e smartphone-ve të nivelit të lartë po ngadalësohen.

Rastësisht Samsung me Galaxy S7 dhe S7 Edge po dëshmon të kundërtën, pasi që është rishitja e pajisjeve të nivelit të lartë siç nuk kishte bërë në tre vitet e fundit. Por kjo është një çështje tjetër. Sipas Munster, për të kryer studimin e tij të fundit mbi shifrat e mundshme të shitjeve, ai ka bazuar në mendimin e 4 përdoruesve amerikanë të iPhone. Në raportin e tij, thuhet se vetëm 14,8% e përdoruesve planifikojnë të azhurnojnë pajisjen e tyre në modelin tjetër që kompania do të nisë në treg në shtator.

Nga pjesa tjetër e të anketuarve, kemi gjetur se 29% po mendojnë të azhurnojnë pajisjen e tyre në iPhone 7, por për momentin nuk është një përparësi për ta. Munster siguron që ndërsa afrohet data e prezantimit të iPhone 7, shumë do të jenë përdoruesit që do të ndryshojnë mendje dhe më në fund do të vendosin të azhurnojnë pajisjen e tyre aktuale.

Aktualisht po përdoren pajisjet e përdorura nga njerëzit që kanë qenë pjesë e këtij studimi dy të tretat e një iPhone 6 ose iPhone 6 Plus plus modelet e vjetraNdërsa një i tretë po përdor modelin që kompania me bazë në Cupertino nisi vitin e kaluar, iPhone 6s dhe 6s Plus.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   iOS-të dijo

  Unë sinqerisht nuk jam duke shkuar për të blerë atë, më duket më shumë e njëjtë dhe se unë jam një fanatik_iOS Unë kam kaluar nëpër të gjitha modelet 3,4,5 dhe 6. Por si rrjedhjet janë të vërteta më duket një mut Zotërinj të Apple, ju duhet të përtërini më shumë tani të gjithë celularët duken të njëjtë dhe më shumë me mbulesat e shëmtuara që njerëzit blejnë.

 2.   Elpaci dijo

  Riparimi i rrotës është budalla dhe inovacioni i mëtejshëm është i vështirë. Me siguri azhurno por nuk më heq gjumin as sot, as nesër sigurisht

 3.   Djgeorge dijo

  Për mua 14.8 ajo që më thotë është se përdoruesit janë të kënaqur me iPhone që kanë, që përkthehet në një produkt të mirë.

 4.   noti dijo

  Normal që ky vit nuk është revolucionar, vitin e ardhshëm iPhone mbush 10 vjeç

 5.   Samuel Afonso Matos dijo

  Epo, unë ndoshta nuk do ta rinovoj sepse iMac-i im mbi 8 vjeç ka nevojë për një zëvendësim dhe unë mund ta përdor iPhone 6-in tim edhe për një vit pa probleme, por nëse dizajni është si imazhi i parë në artikull, më pëlqen shumë. Unë nuk e kuptoj që njerëzit shqetësohen aq shumë për dizajnin e jashtëm të iPhone kur është i hollë, me materiale të jashtëzakonshme, të cilat do të përfshijnë përmirësime të softuerit, me iOs 10 dhe pajisje. Shumë celularë imitojnë modelin aktual të iPhone dhe pothuajse të gjitha kritikat vlerësojnë modelin. Unë jam shumë i mirë me modelin aktual dhe nëse vini nga një iPhone 6 ose më herët, ndryshimi është shumë pozitiv. Padyshim, nëse do të kisha një 6S nuk do të bëja asnjë ndryshim.