Samsung ngre kokën, Galaxy Note 7 zëvendësues po vjen

s-stilolaps-galaktikë-shënim-7

Samsung njoftoi disa orë më parë se Zëvendësimet e Galaxy Note do të jenë në dispozicion në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në 21 Shtator. Këto pajisje zëvendësuese do të jenë të pranishme në të gjitha dyqanet me pakicë ku pajisja shitet në një shkallë të gjerë. Sipas Samsung, kërkesa për kthim vullnetar do të fillojë të hyjë në fuqi kur përdoruesit i afrohen dyqanit të tyre më të afërt për të kërkuar një zëvendësim për një pajisje jo defektive. Kompania ka identifikuar qartë pajisjet e prekura përmes dërgesave dhe numrave serik, kështu që ato nuk duhet të shkaktojnë ndonjë problem tjetër.

Siç tha një koleg dje, Ka tashmë më shumë se njëqind pretendime që Samsung ka marrë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për djegie ose dëmtim të pronës private. Këto kanë qenë fjalët e Tim Baxter, Presidentit në Amerikë të Samsung:

Siguria e konsumatorit është përparësia jonë. Bashkëpunimi ynë me shërbimet e konsumatorit në Shtetet e Bashkuara na ka lejuar të përmirësojmë thirrjen e shpejtë për zëvendësim në vend, duke i bërë përdoruesit të vetëdijshëm për rrezikun e Galaxy Note 7 dhe duke ofruar alternativa të shpejta shkëmbimi. Ne po u ofrojmë përdoruesve dy alternativa, të zëvendësojmë Galaxy Note 7 të tyre me një të ri pa defekt, ose t'i kthejmë paratë përmes programit të këmbimit.

Me pak fjalë, kompania është duke marrë masat e nevojshme të sigurisë në mënyrë që këto zëvendësime të prodhohen shpejt dhe me kosto të ulët, të paktën me pak kosto për konsumatorin, pasi që sipas informacionit të fundit Samsung ka kushtuar tashmë 1.000 miliard dollarë për "BatteryGate" ndërsa vlera e saj kapitale ka rënë me rreth 26.000 milion për shkak të dëmtimit të baterive. Kompania koreane nuk ka filluar ende të hakmerret ndaj furnitorëve dhe dizenjatorëve për këtë pakënaqësi, megjithëse nuk presim që ato të zgjasin shumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.